Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog velem kézen fogva...

Mikor fog velem kézen fogva jönni?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányom egy éves kora óta jár. Sosem vezetgettem, a védőnő tanácsára. A múltkor találkoztam egy hónappal fiatalabb kislánnyal, aki jött az anyukája mellett kézen fogva. Majdnem elsírtam magam. Az enyém nem hajlandó arra jönni amerre kellene, rohan jobbra balra mint a pörgentyű. Sosem engedi, hogy a kezét fogjuk. Mászik fel mindenre, és hatalmas sírás van, ha megakadályozzuk, hogy arra menjen, amerre ő akar. Másnál is van ilyen?
2011. szept. 3. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, nálatok úgy van a boltba menés, hogy 1 órán keresztül rohansz utána és vagy a bolt felé megy vagy nem, akkor meg nem vásároltok?

és ha autó elé rohan? :OOO ez most komoly, hogy nem fogod meg a babád kezét, arra megy amerre akar? :O


akkor fog úgy sétálni amikor megfogod a kezét és az van amit te akarsz, pár nap alatt megszokja.

2011. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és még azt szerettem volna írni, hogy a vezetgetés nem azt jelenti, hogy kirohanhat az autó elé, hanem mikor még nem jár önállóan, nem szabad megfogni a kezét és így sétálni vele, de nyilván ez már réges-régen nem áll fenn nálatok
2011. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mivel nagy kertünk van és apa jár bevásárolni, ezért ritkán viszem ki, akkor babakocsiban, csak a játszótéren vagy a kertben próbálom vezetgetni, de eddig kevés sikerrel....
2011. szept. 3. 14:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, itt a probléma. Kertben, játszótéren minek kell vezetgetni? Épp az a lényege, hogy olyan helyen hagy menjen amerre akar. És nyilván ezt tudja is.

Az, hogy apa jár a boltba, az nem mentség arra, hogy nem sétálsz vele gyalog. Gondolom a játszótérre is el kell jutni valahogy. Tessék nekiindulni gyalog. Otthon magyarázd meg neki, hogy játszótérre mentek, és ahhoz, hogy tudjon csúszdázni (vagy akármit csinálni, amit ott szokott), ahhoz szépen mennie kell melletted, úgy, hogy megfogja a kezed, mert jöhet egy autó, és elütheti, ha szaladgál. Induljatok el. Eleinte ha elszalad, akkor mondd meg neki, hogy ha nem fogja meg a kezed, akkor nem mentek játszótérre, hanem haza kell mennetek. És tégy is úgy, 2 felszólítás után. Nem buta a gyerek, csak kicsi! Meg fogja tanulni, csak meg kell neki tanítani (és nem a kertben, meg a játszótéren)!!!

2011. szept. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a kertben vezetgetni? :O nem mentek ki az utcára? :O

ne haragudj, én tényleg nem akarlak megbántani de most megdöbbentem. ilyet még nem is hallottam!

2011. szept. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha ilyen helyen laknátok mint mi, megértenétek. Nincs járda, busz alig jár, hétvégén pl egyáltalán nem. Az út viszont nagyon forgalmas. A legközelebbi játszótér nekem ha sietek (babakocsival) 20 perc ezen a fantasztikus úton.

Persze nem vagyok hülye,én sem szórakozásból vezetgetem a kertben, csak mondjuk amikor mennénk be, de ölben kell bevinnem a sivító, rúgkapáló gyereket.

És persze hogy nem buta, csak egy kis kerti vadóc....

2011. szept. 3. 14:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 1,5 éves a lányom, de ezzel sohasem volt probléma, meg kell tanulnia, hogy az utcán nem rohangálunk.

10-20 perecet tudnak ők már gyalogolni, mi is megyünk naponta ennyit, ha nem többet a lányommal, bár most rászokunk a biciklizésre.

Ha szólok neki megfogja a kezemet, vagy akivel éppen sétál, nem rohangál össze-vissza az utcán. Az udvaron vagy bent a házban persze nem vezetgetem, ott kitombolja magát.

2011. szept. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hááát én megértelek, az én fiammal sem lehet sétálni. Elszalad, ha megfogom a kezét toporzékol,lefekszik a földre...És a többi válaszolónak:vannak ilyen gyerekek, én mindenhová megyek vele, de babakocsival,és csak akkor szállhat ki,ha odaértünk pl a játszótérre. Majd kinövi, gondolom.18hós
2011. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó, együtt érzek veled. Az én lányom egy igazi vadóc, egész nap mászik fel mindenre, az állatokkal játszik, nehezen viseli ha korlátozzák. Bárcsak szigorúbb lettem volna, de mit tehetek?
2011. szept. 3. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!