Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi gyümőlcs helyettesit a...

Mennyi gyümőlcs helyettesit a babának egy tápszeres étkezést?

Figyelt kérdés
4 hos babám eszegeti a gyümölcsöket tizoraira, de a tápszert ugyanugy követeli.egy üveg sütötökkel a pociában is 20 perc mulva kellett neki a tápszert adnom.Igy hogy fogjuk letenni a tápszert?
2008. márc. 8. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Üveges kaja? Hmmmm.. Te is konzervet eszel? Bocs.

Nálunk 2 banán + 1 alma turmixolva volt a tízórai. De egyenlőre nektek így jó, fokozatosan kell átállni teljes adag gyümire, ill főzelékre.

2008. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem szoptatod?

Ha meg tápszeres,miért akarnád tőle megvonni?

Amúgy 4 hónapos babának elég lenne csak az anyatej.

De,ha már mellétáplálsz,akkor olyat adj neki,amitől jól is lakik.Főzhetsz neki krumplit almával,sütőtökkel,répával...stb..

Adhatsz neki néha tejpépet,van már 4 hónapos kortól.

Adhatsz neki sinlac-ot.

Mindent csak kisadagokba,és fokozatosan kezdj adni.

2008. márc. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó vagyok. Az üveges kajáról tehet, de hogy nem szoptat, az egyáltalán nem biztos, hogy az ő hibája!!!
2008. márc. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem hát,de én nem is olvastam itt iyet,hogy valaki őt okolná ezért:-)))
2008. márc. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos babánál még bőven ráérsz azért aggódni, hogy mikor tudjátok elhagyni a tápszert! Ha nem kap anyatejet, a tápszer ilyenkor még (és még elég sokáig!) tartalmazza azokat a a tápanyagokat, amikre a leginkább szüksége van. Vannak szakértők, akik a tápszeres babáknál is csak 6 hónaposan javasolják a hozzátáplálás elkezdését.

A gyümölcs, zöldség jó, de jóval kevesebb fehérjét tartalmaz, mint a tápszer és arra neki a fejlődéséhez nagy szüksége van! Ne stresszelj rajta, ha kéri a tápszert, szüksége van rá, bármit mondanak a könyvek! Ilyenkor még sokkal jobban tudják, mire van szükségük, mint mi, vagy a szakkönyvek. Ne felejtsd el, hogy a tápszerrel az anyatejet pótolod, és ha anyatejes lenne, kb. 1 éves koráig mindenki azt mondaná, hogy nagyon kell neki. Ha nincs és helyettesíted tápszerrel, akkor bátran helyettesítsd és ne akard még megvonni tőle!

Hidd el, amikor már más is elég neki, azt észre fogod venni, mert ő maga nem kéri majd a tápszert utána!

2008. márc. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az almát, banánt stb én is frissen adom neki.De sütötököt még sosem csináltam és nem rajta akarom probálgatni fözö tudományomat.
2008. márc. 9. 10:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsöt még ne adj étkezés helyett. Ebédnek inkább főzeléket kapjon a tápszer helyett. Fontos, hogy első a krumpli legyen, utána már ízesíthető mással de először ehhez szokjon hozzá. Krumplit nem kapsz üvegben, de amúgy is pofon egyszerű bébiételt készíteni, és ezerszer olcsóbb. Elsőnek egy kis krumplt főzz meg kevés vízben, épp csak egy pici maradjon a főzés végére, esetleg pici tápszert önthetsz hozzá, ezt turmixold le alaposan és kész is. Ezt egy hétig kell szoktatni, tehát elsőre épp csak megkóstolja, utána kapjon tápszert. Így minden nap egy picitr többet ehet belőle, végül már nem is kell a tápszer. Egy-két hét múlva adhatsz krumplit répával, majd paradicsommal, sütőtökkel, céklával. Mindet így kell elkészíteni, jó puhára főzve, leturmixolva. A gyümölcs mint étkezés olyan fél évesen lehet pl. tízórai. Szerintem üvegeset csak tartalékba tárolj ptthon, hogy legyen mit előkapni, ha nem volt idő főzni, mert különben nem szokja meg az otthoni ízeket. Öt hónaposan már mégegy étkezést kiválthatsz főzelékkel, akkor már máj is lehet benne, vagy csirkehusi.


Amúgy milyen kérdés már az, hogy "Miért nem szoptatod?" Azért, mert egy baba tápszeres, miért kéne magyarázkodni? Vegyétek már tudomásul, kedves anyatej-fanatikusok, hogy nem minden babát tud szoptatni az anyukája, és ha ettől nem kap pánikrohamot, attól még jó anya. Nem lesz semmi baja a tápszertől. Amúgy én a fiamnak már két hónaposan elkezdtem adni az almát, hogy szokja az ízeket, a főzeléket meg három hónaposan, és nincs semmi baja, nagyon jó evő, sosem beteg, nem allergiás, szépen fejlődik. Ezt bizony a mi gyerekkorunkban még így csinálták, aztán belehaltunk? Na ugye hogy nem. Nekem semmi allergián nincs, sosem vagyok beteg meg semmi, pedig engem is így etettek.

2008. márc. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy persze adj neki gyümölcsöt, de egyenlőre inkább csak két étkezés között, mert azzal tényleg nem lakik jól. Bár a sütőtök szerintem nem gyümölcs, de ezt egyik család így adja, a másik úgy, végülis mindegy. A lényeg az, hogy tényleg egyszerű főzeléket főzni neki, csak kevés vízben jó puhára kell főzni a zöldséget a krumplival és leturmixolni. Ennyi az egész, jobban is szeretik, mint az üveges dolgokat.
2008. márc. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt is van szó erről: [link]
2008. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet,hogy egyszerűen csak szomjas a főzelék után? Lehet,hogy nem is tápszer kéne neki,hanem csak innivaló. Ez csak tipp,nem tapasztalat.

Amúgy jobb ha 4hónaposan elkezded kiváltani a napközbeni étkezéseket,mert a tápszer mindent tartalmat és talán sokat is. Az én fiam 4-5hónapos kor között pl.nagyon sokat hízott,mert éppencsak elkezdtem próbálkozni a hozzátáplálással. A doki egyből közölte,hogy csak reggel és este kaphat tápszert,közte csak gyümi és főzelék.

Én 10órinak adon a gyümit és jóllakik ebédig. Általában 2db gyümölcs kell pl:banán+alma vagy 2db alma... kicsit váltizatosan,amit ehet azt variálom.

Néha én is adok neki üveges kaját és 1 üveggel jóllakik ezért gondolom,hogy lehet,hogy szomjas.

2008. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!