Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is született...

Más babája is született lenőtt nyelvvel? Mikor kezeltettétek? Megnyisszantották neki?

Figyelt kérdés

Mi ma voltunk szájsebészeten,6 és fél hós a kisfiam.

Azt mondták hogy túl kicsi még és nem is vészesen van lenőve a nyelve,és menjünk vissza majd ha 2 éves lesz kontrollra.

Engem azért zavar,hogy nem csináltak semmit,mert tudom,hogy nem olyan a kisfiam nyelve mint bárki másé,mert igenis le van nőve neki.

A bátyám is így született és neki a háziorvos simán megnyisszantotta és már rendben is volt.


2011. szept. 1. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hugom kislánya született lenőtt nyelvvel, de még a szülészeten felnyisszantották neki, hogy a szopival ne legyen gond. 14 hónapig szopott is utána (most 2 éves).
2011. szept. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én fül-orr-gégész vagyok, nem egy nyelvet vágtam fel. 6 hósan picit el is vagytok késve, persze még meg lehet csinálni, de egy 1 évest már nem tudsz úgy lefogni hogy meg lehessen csinálni. A legjobb pár hónapos korban,de még most is jó, csak azt mondom, hogy semmiképp ne várjatok 2 éves koráig. Ilyenkor már csak altatsában lehet, ami azért sosem egy veszélytelen dolog és egy másodperces nyisszantás miatt fölösleges plussz kockázat. Ha le van nőve, fel kell vágni. Akkor picit szoktak sírni a babák, de csak addig, mint mondjuk egy oltásnál, megöleled és már nem is sír. Ha picit van csak lenőve akkor is érdemes megcsinálni, mert lehet, hogy emiatt később gondjai lesznek a beszéddel, most meg nem áll semmiből. Vidd fül-orr-gégészetre.
2011. szept. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekünk már a kórházban szóltak rólas,de azt mondták nem fogja zavarni,mert nem vészesen van lenőve...5 hetes volt,mikor visszamentünk a fül-orr gégészetre,háziorvosi beutalóval "szopási problémát okoz" szöveggel.Doktornő kicsit akadékoskodott,de háziorvosom megmondta,hogy ne engedjem,így neki akkor felvágták.De ha nálatok nem okozott problémát nem tudom..Egyébként nekem azt mondták a kh-ban,hogyha látom,hogy ki akarja nyújtani és szív alakú lesz,akkor vágni kell..
2011. szept. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is így született, két naposan vágták fel neki. Én bőgtem, mint egy hülye, és közben észre sem vettem, hogy már át is esett a "műtéten".

Ő sem vette észre szerintem, nem egyáltalán nem sírt. Nekem azt mondták, hogy ha akkor nem csinálják meg, nagyobb korban csak komoly szájsebészeti beavatkozás útján lehet műteni, és zavart okozhat a beszédben is.

2011. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én is pont így gondolom,hogy most kellene megcsinálni,mert most még úgysem tudja,hogy mi történik vele.

Biztos csinál ilyet fül orr gégész?

Mert ezt még senki nem mondta,hogy oda vigyem.

Ha te már ennyit csináltál,azt se bánnám ha te megnéznéd és meg is csinálnád ha szükséges.

Szerinted lehetséges lenne?

2011. szept. 1. 19:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm babája is úgy született, hogy le volt nőve a nyelve. Neki is felvágták pár napos korban még a kórházban.


OFF:


Kedves második válaszoló, gégész orvos! Privátban tehetnék fel pár kérdést a gyermekemről? Felső légúti megbetegedésekről lenne szó.

2011. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, kórházban a szobatársamnak a kisfiának volt lenőve, és még ott felvágták neki, a 3 napos benttartózkodás alatt.
2011. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4 hetes volt a lányom, mikor felvágták neki, és már akkor megjegyezte a sebész, hogy ezt a kórházban is meg lehetett volna csinálni, mielőtt hazaadták.
2011. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, a fül-orr-gégész vagyok. Biztos csinál ilyet fül-orr-gégész, minden héten hoztak több kisbabát is. Én most gyesen vagyok, de ha beviszed mondjuk a Heim Pálba biztos megcsinálják.
2011. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves OFF-os, persze, szívesen válaszolok ha tudok, de hogy kell beállítani, hogy alul megjelenjen a "privát e-mail a válaszolónak" felirat?
2011. szept. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!