Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Soknak számít ez a súlygyarapo...

Soknak számít ez a súlygyarapodás? Nem lesz baja tőle?

Figyelt kérdés
7 hetes a lányom és 5780g. Szerintem 2 hónapos korára eléri a 6 kg-ot vagy a 6,2kg-ot. Ez soknak számít? Szopik, de nem elég neki, hiába próbáltam már mindent. Óránként cicire rakni, így kap tápszert is pótlásnak. Lesz majd kevesebb is a gyarapodása? Nem akarom, hogy valami baja legyen, hogy túl gyorsan hízik.
2011. szept. 1. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudod őt "felhizlalni", ne aggódj. Annyit hízik, amennyit kell.

Lányom 4 hónaposan már jóval kevesebbet hízott, mint előtte. Lesz nálatok is lassulás majd idővel.

2011. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát ez érdekes...kérdezted a védőnőt?Ő mit mond?
2011. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyivel született?
2011. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az azért így nem igaz, hogy nem tudod Őt felhizlalni!Tény ami tény picit sok a súlya a korához képest!Hogy mit tudsz csinálni azt nem tudom,ezt inkább védőnő vagy doki tudná, de láttam már fél éves babákat akik 10-11 kg voltak,alig bírtak mozdulni olyan pufokák voltak:)
2011. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De azt nem írtad, hány kilóról 5780 gramm, mert szerintem ha 4500 grammal született, akkor majdnem kevés ez a hízás.

Ha 3 kilóval, akkor rengeteg tűnik.

De az én fiam 3630 grammal született és közel hat kiló volt két hónaposan. A negyedi hónapig közel egy kilót hízott havonta. De ő csak anyatejes volt.

Szóval a kérdés a kiinduló súlya és ahhoz képest m,ennyi a heti/havi gyarapodása?

2011. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én lányom csak anyatejes volt, de az első hónapban 1600 gr-ot hízott. Ezután lelassult.
2011. szept. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3640g-mal született.
2011. szept. 2. 11:13
 8/8 A kérdező kommentje:

És eddigi gyarapodása:

1,5 hetesen 3810g,

3 hetesen 4620 g,

1 hónaposan 4965g

6 hetesen 5575g.

Ezeket én mértem itthon fürdés előtt, mert itt Angliában ritkán mérik, a 3 hetest ők mérték, a többit én.

2011. szept. 2. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!