Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bogyós székletre mit javasoltok?

Bogyós székletre mit javasoltok?

Figyelt kérdés
9 hónapos kislányom széklete első körben mindig bogyós, rá félórára második körben már rendes.De ma még csak bogyó volt...Doktornénik a mértékezésnél meg is kérdezte mikor megnyomkodta a pociját, bogyósat szokott e a kakilni, de mikor mondtam hogy néha igen, nem mondott rá semmit.Iszik napközben úgy érzem eleget, babagyümiléből 4 dl-tis, köményteából, vagy vízből 2-3 dl között.Kap minden nap almát barackot vagy sütőtököt is, meg joghurtot.Nem értem, hogy mégis hogy lehet hogy ma csak pl bogyó jött.MA adni akarok neki szilva babakaját joghurttal tízóraira, de egyéb ötlet, mitől puhulna?Fájni se a hasa, se a kakilás nem szokott, csak vörösödik mikor kinyomja, mert gondolom csak nehezebb.Lehet valami kajától ilyen neki mégis?
2011. szept. 1. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Az alma és a sütőtök fogja a székletet,azt kerüld.A kamilla teának is van székletlazító hatása.Facsarhatsz neki narancsot.A barack a szilva a paradicsom a sima tök ,mind jó lazító.
2011. szept. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is ugyan ez van 9 hónapos a kisfiam és 2 napja vettem észre én is ugyan ezeket.Nálunk az ivás nem annyira meg gondolom ez is közrejátszik.Én Humanás vanilliás babajoghurtot adok neki az mindig meghozza az eredményt!
2011. szept. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamelyik étel fogja meg neki, csak jó kérdés, melyik. A babagyümilére tippelek, nem tudom, mennyi mesterséges cucc van benne. :(


De lehet, hogy vmelyik hozzátáplált étel. Próbálgasd, pár napig mondjuk az almát, aztán a gyümilevet vedd ki (utóbbit inkább vízzel helyettesítsd), mindet szép sorjában és amikor másnap nem bogyósat kakil, megvan a ludas.


Nem iszik sok kakaót esetleg, v csokit? Mert azok is fogják, meg a banán is.

2011. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Banánt csak babakajába, de hetente csak max egyszer.Kakaót csokit még nem kapott, csak túrórúdinak a túrójából szokott pár falatot.köszönöm mindenkinek, próbálkozunk:)
2011. szept. 1. 09:23
 5/6 anonim ***** válasza:

6 hónapos kislányomnál szintén ez van. Nem hiszem hogy ki kéne venni valami kaját, mert akkor ehetne megint csak tápszert. Neki mindentől ilyen, amióta hozzátáplálom. Nem segít se barack, se facsart narancslé, se kamillatea, SEMMI! Elfogadtam. Már nem fáj a pocija, nehezebben de kinyomja. Így már nem aggódok, mert azért az elején fájt neki. Hiába adok vegyesen hajtó meg fogó dolgokat, nem ér semmit. Nem adhatok neki csak barackot minden nap. Az a baj, hogy több a hasfogó dolog, mint ami hajt. Örökölte is, én a mai napig ilyen vagyok :((

Lehet butaságot mondtam és van rá megoldás, de én még nem jöttem rá.

2011. szept. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk elég komoly székrekedéses probléma volt. Általában ő is kinyomta, de nagyon nehezen. Így a doktornőnk javaslatára kb 6 hónaposan elkezdtem minden nap adni neki általam frissen facsart narancs levet. Eleinte nem itta, de pár nap alatt rákapott. Napi 1-2 dl-t ivott. Szépen rendbe tette a székletét. Esetleg próbáljátok meg.
2011. szept. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!