Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babatoknal jelzett...

6 hónapos babatoknal jelzett be légzésfigyelo?

Figyelt kérdés
Elmúlt 6 hónapos. Eddig kb 5-szor jelzett be összesen. 10 perce is jelzett. Pedig mar rég volt ilyen. Ilyenkorra mar nem kellene tullennunk ezen az időszakon? Inkább az újszülöttre jellemző, hogy nagyon bealszik, nem? Aggódom érte. Kellene szolnom a gyerekdokinak? Másnak jelzett be ennyi idős babanal
2011. aug. 30. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm 9 hónapos babájánál is riasztott! Nem véletlenül ajánlják 1 éves korig!
2011. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sosem jelzett, egészen 6-7 hónapos koráig. Említettem az orvosnak, és megnyugtatott: nem volt légzéskimaradásról szó sem, hanem az történt, hogy nem érzékelte a baba légzését! Az ok a következő: ebben a korban már többet és máshogyan mozognak, forognak a babák. Ezek a mozgások is hozzájárulnak ahhoz, hogy a gerinc görbülete kezd kialakulni. Előfordul, hogy a rekeszizom légzőmozgása a gerinc görbülete folytán nem, vagy csak részlegesen érzékelhető a műszer számára. S mivel ezek nagyon érzékeny berendezések, riasztanak is ilyenkor. Egyébként tényleg: oda rohantunk az ágyhoz, és a kisfiunk nyakatekert pózban, de édesdeden szuszogott. Remélem, nálatok is csak téves riasztásról volt szó! Jó egészséget nektek!
2011. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk igen, de láttam, hogy odabújt egészen a rácshoz és oldalt feküdt, szóval "lemászott" az érzékelőlapok által érzékelt területről, plusz ugye oldalt is feküdt. Néha hallom, hogy egyet csipog és lever a víz. Másik szobában alszom, de rögtön felébredek csak a pittyenésre is, ha utána nem is riaszt. Ettől leszek ideges, pedig megnyugtatónak kéne lennie, hogy működik a légzésfigyelő és így van biztonságban a kicsi. Remélem nálatok is csak ilyen lemászásról van szó! Nálatok amúgy van valami kemény lap az érzékelőlap és a kiságy rácsa között? Jól érintkezik az érzékelő a matraccal? Nálunk ez sokat javított a téves risztások számán.
2011. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon sokszor jelzett be, akár napi 6-7 szer is. úgy kaptuk kölcsön, volt hogy "le mászott" róla, és volt hogy nem tudtuk az okát....régi darab, de inkább felkeltem többször.

amióta forog azóta nem használjuk.

2011. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám oviban dolgozik, és amikor letette a szakmát, a suliban azt tanulta, hogy 2 éves korig ajánlott, mert idáig még előfordulhat légzéskimaradás okozta halál. Sajnos egy ismerősőm babája is nagyobbacska korban halt meg emiatt.

Én biztosan betartom a két évet, igaz még csak 3 hósak vagyunk, de ha megvan, akkor miért ne?

2011. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is riasztott párszor, volt hogy lemászott róla, de sajnos az egyik érzékelőlap szerintem elromlott, kicseréltem a másikra és az jó. Olyan még nem volt, hogy rajta feküdt és úgy riasztott be (szerencsére)
2011. aug. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jelzett,még 13 hónaposan is,na akkor vettem ki alóla.A gyerek feküdt az ágyban,és gagyogott,a légzésfigyelő meg riasztott.Szerintem ne aggódj,ha azért riaszt mert valami baj van,az meglátszik a babán.Kékül a szája,olyan mint egy rongybaba stb.Elég ha kicsit alágyürődik valami,takaró pl,és már nem úgy érzékeli a légzés figyelő.
2011. aug. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok: nekünk annyira érzékeny a mozgásra a légzésfigyelő, hogy mostanában ment a ventilátor a szobájában, és mozgatta a fejvédő megkötőjét - azt is érzékelte a gépezet (hiába nem volt a gyerek a kiságyban - nem riasztott, csak ha lekapcsoltam a ventilátort).

Szóval akármilyen görbület van a gerincen - tuti, hogy a gép érzékeli a mozgást, vagy a légzéskimaradást.

Ezt csak érdekességképpen írtam.

2011. aug. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!