Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan próbáljam itatni...

Hogyan próbáljam itatni ivópohárból?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13,5 hónapos. Eddig MAM-os cumisüvegből ivott. Bár már korábban is próbálgattam már adni neki folyadékos pl a Nuby-s ivópohárból vagy az Avent-os varázsitatóból, de nem fogadta el. Most vettem egy újabb fajta ivópohárhát, abból sem akar inni. Egyszerű kispohárból iszik egy-egy kortyot, de inkább csak játszik vele és kifolyatja a száján a folyadékot. Vettem MAM-os ivópoharat, ami szinte olyan, mint a cumisüveg, de azt is csak rágcsálja, eltolja, nem iszik belőle.

Szeretném (illetve szerettem volna) már leszoktatni a cumisüvegről..... Most magamat hibáztatom, hogy biztosan előbb kellett volna......

Vagy várjak még és később el fogja fogadni a nem megszokott itatókat? Ti hogy jártatok el hasonló ügyben? Hogyan tanítottátok babátokat ivópohárból, pohárból inni?


2011. aug. 30. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokáig nálunk is ez ment, csak disznólkodott a pohárral. A tiéd még pici hozzá, nyugi, ráértek.

Próbáld szívószállal, csöpögésmentes szívószálas sportkulaccsal, hátha az jobban érdekli, vagy próbáljátok ki a Kubu water nevű flakont - csöpögésmentes sportkupakos, azt például minden további nélkül elfogadta kisfiam is.

2011. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hibáztani ne hibáztasd magad! Gondolom a kutya se mondta Neked, hogy egyből vastag falú üvegpohárral érdemes kezdeni 6-7 hónaposan (vagy amikor hozzátáplálni kezded, és vizet adsz nekik a kaja mellé). Akkoriban nagyon ügyesek, így kb. egy éves korukra egyedül isznak pohárból.


Szerintem csak annyi, hogy most picit nehezebb dolgod van, hiszen amúgy már önállóbb a kicsid, viszont nem érzékeli, hogy hogyan kell dönteni a poharat. Műanyag poharat adj a kezébe (na nem azt az eldobhatósat!) pl. IKEÁ-ban is vannak, de gondolom máshol is, és az aljára tölts 2 ujjnyi folyadékot, annál nem többet, és segítsd irányítani a kezét a döntésnél. Engedd hogy próbálkozzon, de ne engedd hogy játsszon. Ha van előkétek, add rá, vagy most a melegben pucér felső testtel is lehet. :o)


Útközben én babavíz flakonjából adok nekik inni, az a legegyszerűbb.


Hajrá, menni fog az hamar!

2011. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és biztató válaszokat! (Valóban SENKI nem mondta, hogy miből kezdjem el itatni a kisfiamat!)

Ha van még tapasztalatotok, ötletetek szívesen olvasnám! Köszi!

2011. aug. 30. 14:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a Nuk csőrös itató bejön, mert az puha szilikon, azt szereti nagyon. Meg az Aventos cumisüveg kupakja a legjobb pohár!!! Nálunk abból iszik ügyesen. Nekem mondták ezt a vastag falú presszós poharas dolgot, de nem jött be. Ezzel csak megnyugtatni akarlak, hogy az sem százas megoldás mindig, nem hibáztál semmit.
2011. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!