Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor nő be a kutacs? A te...

Mikor nő be a kutacs? A te babádnak mikor nőtt be?

Figyelt kérdés
Éppen most értünk haza a védőnőtől, 6 és fél hónapos a babám, és csontosodott a kutacsa. Kérdeztem azt mondta nem baj... Nem 3éves korára kell?? Kicsit nem korai???
2011. aug. 29. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

2 évesen már benött neki.


egyszer csak azt vettem észre h nem puha sehol.

2011. aug. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem 3 évesen 'kell', de ez is gyerek függő, van akinek nagyobb van akinek kisebb, van akinek lüktet, van akinek nem, előbb is benőhet de később is. keress rá neten, vannak hasznos cikkek ezzel kapcsolatban.
2011. aug. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy nincs optimális időpont arra, hogy mikor kell benőnie a kutacsnak. Ha 1 évesen már benő az sem gond, és ha előbb az sem, ugyanis ha keménynek tapintjuk a kutacs helyét, attól még a koponya tud tágulni, ez nem jelenti azt, hogy a csontok nem lennének képesek fejlődni, tovább nőni. Az agy térfogata gyorsan nő egy éves korig, és a koponyacsontok a vonalak mentén szépen tágulnak tovább.

A fejkörfogatot folyamatosan mérni kell. A születéshez képest a fej 1 év alatt kb. 9-10 cm-t nő. Ha ennél kisebb, akkor biztosan szól a védőnő és az orvos, hogy baj van. Ha nem fejlődne rendesen a baba, annak látható jelei vannak, az orvosoknak, védőnőknek észre kell venniük a vizsgálatok során.

Megnyugtatásul szerintem vidd el őt egy koponyaultrahangra, hogy ellenőrizzék az agy fejlődését, és a kutacsot, de szerintem ne aggódj, mert nem egyedi eset, ha korán záródik a kutacs.

2011. aug. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiamnak 9 hónaposan már benőtt, a kisebbik fiam most 21 hónapos, neki még van kb. fél centi. Nem tudom, mitől függ, de ha a gyerekorvos vagy a védőnő megnyugtatott, akkor ne aggódj!
2011. aug. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is minden orvos akivel csak kapcsolatunk volt azt mondta, hogy normális, hogy egy évesen már záródott a fiam kutacsa, és hogy attól még képes a fej és agy növekedésre.
2011. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!