Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leszoktatnám a pelusról, de...

Leszoktatnám a pelusról, de nem kakil wc-be se bilibe se! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2és fél éves a kislányom és elkezdtem leszoktatni a pelusról.A pisilés nagyon szépen megy,szól és pisil a wc-be,a játszótéren meg élvezi,hogy a bokorba pisilhet.Viszont mivel nincs rajta egész nap pelus,ezért nem akkor kakil amikor akar,igy van,hogy egész nap nem.Másnap pedig nem tud kakilni.Nagyon szenved ettöl.Ma már kapott kupot is,meg Laevolac-ot is.Még nincs eredmény.Most inkább adjam rá vissza a pelust,vagy van más megoldás????Kérek mindenkit,hogy segitsetek,mert nagyon tanácstalan vagyok!!!!!!!!!!!!!!:(
2011. aug. 27. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:

2 hashajtó nem sok egy kicsit? :S én biztos nem dupláznék, főleg azért nem mert egész nap nem kakil, nem is kell többször :/


beszélgess vele, mondd el neki milyen ügyes de csak akkor viszi el a tündér a pelusokat a kisbabáknak ha a bilibe kakil.

vagy a kismanót meg kell tanítania wc be kakilni aki a wc ablakán kukucskál, stb...

2011. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lányom egy évvel azután tudta elhagyni a pelust kakiláshoz, mint amikor szobatiszta lett. (Vagy nem tudom hogy nevezzem, mert ugye kaki a pelusba ment csak :o)

Én megbeszéltem vele, hogy szóljon, ha kell, és akkor ráadom a pelust.

3,5 éves volt, amikor először bilibe kakilt. Ekkor már fél éves ovis is volt.

Én nem pánikoltam be ezen, azt gondoltam, majd csak megérik rá, és így is lett. Egyszer csak szólt, hogy a bilibe akar. És azóta működik.

Ő is szorulásos típus.

2011. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fiam ügyesen pisil a wc-be.

Kakit is próbáltuk, de nem akarja. Nem erőltetem.

Ha kakilnia kell adok rá pelust, ha végzett megint lehet pelus nélkül.

Majd újra megpróbálom a wc felé terelni, ha kicsit csitul a dolog. Most még nagyon nem akarja, inkább tartogatja ő is, amíg pelus nem kerül rá, aztán persze nehezen sikerül neki.

Mondjuk nekem az a szerencsém, hogy tudom mikor kakil. Vagy ő tudja, hogy mikor kap pelust (esti és déli alváshoz), így akkor kakil. Általában Reggeli és déli ébredés után.


Szóval én kakihoz visszaadnám a pelust, és később próbálkoznék újra.

2011. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A tündér viszi a pelenkát a kisbabáknak még oké, de ilyet, hogy "a kismanót meg kell tanítania wc be kakilni aki a wc ablakán kukucskál" szerintem inkább hagyj ki, mert én ilyen ártalmatlan dolgoktól voltam olyan rettegő gyerek, hogy féltem leszállni az ágyról, mert azalatt lakott valami kedves kismanó, féltem a falaktól, mert egyszer olvastak nekem egy mesét, hogy az álmot hozó törpék a falban laknak meg ilyenek. Nem is gondolná sok szülő, hogy milyen ártalmatlan dolgok miatt retteghet a gyereke.
2011. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most őszintén. Nem természetesebb visszaadni a pelust, mint hashajtót adni?

Előfordulhat, hogy ha a pisitől teljesen szobatiszta, a "nagydologhoz" még pelust kér. Az is lehet, hogy ebben az időszakban elbújik. Pl. asztal alá.

Minthogy most nem kéri, -ugye? - inkább nem kakál, azt tanácsolom neked, hogy a szokott időben - amikor szokta - vagy te látod, hogy mikor leghet ingere - szó nélkül add rá.

Hidd el, ha eljön az ideje, magától le fog szokni.

Ha túl lesztek ezen az egészen, te is úgy fogod látni, hogy tök egyszerűen rá kell hagyni, hogy mikor érik meg erre (is) a gyerkőc. :) minden jót, csak türelmesen, nem hajt semmiféle tatár.

2011. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szólni szól,hogy kakilni kell,és olyankor én is visszaadom rá a pelust.De van,hogy kamuzik.:) Az a baj,hogy én kérdezgetem töle,hogy kell,de van,hogy azt mondja igen,visszakérdezek,akkor meg nem.Ilyenkor mondom neki,hogy gyere adok pelust és nem akarja felvenni.Egyszerüen nem akar rá idöt pazarolni!:) Most ez viccesen hangzik,de igy van.

A párommal különbözik a véleményünk,szerinte adjam vissza rá a pelust egész napra.Jó ötlet ez???:(

2011. aug. 27. 14:54
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy a hashajto nem egészségesebb a pelusnál,de most muszáj volt már adni neki.Szóval ugy veszem ki a kommentekböl,hogy kapja vissza a pelust egész napra!!!Köszönöm a válaszokat!!!Mindenkinek!!!Akkor várok még azzal a bilizéssel-wczéssel!
2011. aug. 27. 14:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Helyes! Remek Anyuka vagy! :)
2011. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Este van és sajnos még mindig nincs eredmény,pedig délután óta küzd szegény.Lehet,hogy a kup-Laevolac kombi durvának hangzik,de sajnos nincs hatása.Olyan kupunk van,amit durva esetben többször is lehet adni,már kapott még egyet.Semmi!Na most mit csináljak???Ez a második nap,hogy nincs semmi,pedig erölködik szegény!!!:( Tuti,hogy kell neki!!!Mit tegyek???:(:(:(
2011. aug. 27. 21:33
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma reggel végre sikerült!!!!!!!!!!!!:D Boldog vagyok és most már egész nap pelusban van!!!Várunk még a megfelelö idöpontra!!!:) Köszönöm mindenkinek!!!:)
2011. aug. 28. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!