Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos fiamnak kijöttek...

4 hónapos fiamnak kijöttek alul a metsző fogai. Mit tegyek? Ápoljam őket? Ha igen, hogyan? Vagy hagyjam még?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is most érkeztek meg az 1. fogak! :) Én azt hallottam, hogy nedves pelussal kell áttörölni.

...de én is várom tapasztaltabb Anyukák válaszát!

2011. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha csak szopik, nem kell vele semmit tenni, akkortól lehet fogat mosni (rendesen puha kefével és gyerekfogkrémmel), amikortól hozzátáplálod majd.
2011. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tegnap voltunk a nagyobbik lányommal fogorvosnál és rákérdeztem, mossuk-e már a 7 hónapos kistesó 2 fogát.

Azt mondta, igen, rendes kisfejű sörtés gyerekfogkefével fogkrém nélkül mossuk. Nem is feltétlenül a tisztítás miatt, hanem hogy megszokja, hogy fürdéskor matatunk a szájában. Így mire több foga lesz, már természetes lesz neki a fogmosás.

2011. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már hozzátáplálsz, akkor este az utolsó etetés után babafogkafével meg babavízzel mosd meg neki egy picit és ennyi. Fogkrémet olyan 6-8 hónaposan javasolta a fogdoki.
2011. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 vagyok:

igen, én természetesnek vettem, hogy 6 hónaposan kezdődik a hozzátáplálás, ezért onnantól a kefe+krém. :o)

2011. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tápszeres és már egy két gyümölcs levét megpróbáltam adni neki.
2011. aug. 27. 08:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikortól megjelennek az első fogacskák, érdemes elkezdeni a tisztítást, ha más nem is, de nedves textilpelus, vagy ujjra húzható textil fogtörlővel, amit benedvesítesz egy kis vízzel.

Aztán ha lesz még két foga, tehát már négy fogacskája van, akkor lehet venni fogkefét, hozzá pedig fluoridmentes fogkrémet (nenedent, dm-ben 600 Ft) - ezt akár le is nyelhetik a babák, nem baj, ha nem tudják kiköpni.

De azért fontos már ilyen picinek is a fogápolás, mert teljesen mindegy, hogy tápszeres, vagy anyatejes a baba, mindkettőben van cukor, ami bizony a fogrombolásban nagy szerepet játszik. Na és persze nem utolsó sorban egyáltalán nem hátrány, ha a baba hozzászokik hamar, hogy ez egy természetes és nagyon is szükséges dolog, így kevésbé fog gondot okozni később az igazi fogmosás.

2011. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!