Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Asszimmetrikus combú babáknál...

Asszimmetrikus combú babáknál később nem volt gond a csípővel?

Figyelt kérdés

Mindig ellenőrzi a gyerekorvos, és nincs is baj a csípőjével. De ma szóltam neki, hogy az egyik combja hurkásabb a másiknál. Be is írták a gépbe, hogy enyhe asszimetria.

Akinél volt ilyen, később sem lett belőle komolyabb gond? Mondtak rá valamit?


2011. aug. 25. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Jajj, hát az én babámnál ugyan ez van. Csípő negatív születése óta, de azért folyton nézegeti az orvos, és mondja hogy nincs baj vele, de azért írt egy beutalót az orthopediára. Jövő héten viszem. Kérdeztem tőle, hogy ha a csípőjével nincs gond, akkor miért küld el bennünket, és azt válaszolta, hogy enyhe asszimetria van a seggénél. Az egyik oldalon van egy egy centis kis hurka, a másik oldalon meg egy félcentis hurka. A családban csípőficamos ember nem volt. De van nekem egy négy éves lányom is, és megnéztem neki a fenekét...nem egyforma. Szintén egyik oldalon vastagabb a hurka mint a másikon. Nála ez problémaként fel sem merült soha. Nem tudom miért csinálják ezt, de remélem csak annyi, hogy úgy nőttek a hurkák és kész. A picinek a lábán sem egyformák, de a nagyobbiknak sem voltak azok.
2011. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk is nézték, hogy a popsija is asszimetrikus kicsit.

Jövő héten úgyis megyek vele kontrollra a fejlődés neurológiára, szerintem megnézetem ott is.

2011. aug. 25. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

A kisfiamnak a hat hetes csípővizsgálaton mondta az ortopéd orvos, hogy van egy kis eltérés. Tapintással, tekergetéssel nem lehetett észrevenni, de az ultrahang kimutatta.

Terpeszpelenkát kapott, amit töredelmesen bevallok, nem hordott túl sűrűn, mert nagyon utálta. sokat fektettem hason, vagy hordoztam magamon Mei-Tai-ban,ezeken a helyzetekben pont olyan pozitúrában van a lába, mint a terpeszpelenkában.

Neki is látszott hasra fektetve, kinyújtott lábbal, hogy asszimetrikus a combija, eggyel több kis hurka volt az egyik combján, mint a másikon.


A gyerekorvos annyit mondott, majd kinövi, nem is foglalkoztunk vele. 10 hónaposan kezdett járni, azóta rohan, mint akit felhúztak, állandóan.


Most 22 hónapos, és pont pár napja figyeltem, fürdés közben hasra feküdt a kádban, és tökéletesen szimmetrikus volt a feneke és a combja.

2011. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Egyik babámnak sem voltak egyformák a hurkái (hurkából volt dögivel). Mindig szóltam a dokinak, hogy nézze, az ortopédus is jobban nézte őket (többször is voltunk), de semmi bajuk az ég világon.
2011. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!