Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor váltsak 1-es pelenkáról...

Mikor váltsak 1-es pelenkáról 2-re?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor már úgy érzed. Időpontot, hónapot nem tudok írni neked, valahogy megérzésből váltottam én is. Már látszódott, hogy a nagyobb kényelmesebb lenne a lányomnak. Még az 1-es is jó volt rá, de a 2-esben jobban "elfért".

vagyél 2-es pelust és próbáld ki, kárba veszni nem fog, mert előbb-utóbb úgyis belenő.

2011. aug. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mikor kicsi az 1es. a kaki miatt kell egy kis csomi a popójánál, ha már ez nincs, szinte simul a fenekéhez a pelenka akkor válts
2011. aug. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnál már 3 kiló 80 deka körül kifolyt a pisi az egyes pelusból, úgyhogy váltani kellett 2-esre, majd olyan 4,5 kiló körül már 3-asra váltottunk, 7 kiló 20 deka körül pedig 4-esre.

Persze függ a baba combijától, a pelenka márkájától stb is, de szerintem a felső súlyhatárt egyik pelus sem bírja.

2011. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy az 1-es már kicsi :) Komolyra fordítva, nálunk ez kb 2-3 hónapos korban jött el. Amikor már nehezen éri körbe a baba csípőjét, pocakját, esetleg túl hamar megtelik, akkor szoktam nagyobb méretre váltani. Ez persze függ a baba alkatától is, vedd figyelembe azt is. Nálunk most pl a 4-es méret kilók alapján még jó lenne egy darabig, de a következő csomag már 5-ös lesz, mert nyúlánk a kicsi.
2011. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 4kg-nál váltottam. Előtte is megpróbáltam, de túl nagy volt még neki a 2es. Egyébként ez 1 hónapos korában volt.
2011. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én akkor váltottam, amikor a kaki már kijött a hátán. Majd te is megtapasztalod, hogy mikor kell váltani.
2011. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
én akkor váltottam, mikor a combjánál meglátszott a gumi helye. Fiam elég nagypopójú meg sonkás, általában akkor váltottunk pelusméretet, amikor elérte a pelus alsó kg-határát. Akkor már kellett.
2011. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!