Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennetek ezzel a hasmenessel...

Mennetek ezzel a hasmenessel orvoshoz?

Figyelt kérdés

Negy es fel honapos a babam, nehany napja ossze-vissza hasmenese van, ami annyit tesz, hogy szombat este volt ketszer, vasarnap egesz nap semmi, hetfon csak a normalis szeklet, tegnap es ma ismet tobb es higabb.

En mar szombat este ketsegbeestem, felhivtam a kornyek osszes rendelojet, mig egy gyerekorvossal beszeltem, aki meghallgatva a tuneteket ket szert ajanlott es azt, hogy csak akkor vigyem dokihoz, ha egyeb panaszok is vannak, mert most eleve virus van a megyeben es nagy a fertozesveszely a rendelokben.

A hasmeneses szeklete is sarga, normal szinu, de higabb, altalaban oltoztetni is kell utana, mert kifolyik, a szaga is normalis, nem budos, nem nyalkas. A fiam hangulata tokeletes, ha nem alszik, akkor folyamatosan vigyorog, az etvagya rendben, iszik is rendesen, nem hanyt, sem laza, sem hoemelkedese nem volt, nincs. Igazabol semmi tunet, csak ez a rotyogos hasmenes altalaban kozvetelenul eves utan.

Egyebkent a mult heten bujt ki egyszerre ket foga, de azert nem gondolom, hogy attol lenne, mert szerdan jottek a fogak es szombaton kezdodott ugye ez az allapot.


2009. ápr. 15. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a kisfiam fél éves volt, akkor volt nálunk hasmenés, vagyis inkább napi 10-12-szer hígabb széklet. Ez pont az influenzajárvány idején volt, ezért felhívtam a drnénit, aki akkor azt mondta, hogy mivel nincs más panasz (se láz, se étvágytalanság, se rossz közérzet),és a babám elfogad mindent (étel, folyadék), ezért ne vigyem be a rendelőbe, nehogy elkapjon még vmi bacit, viszont naponta fél tasak Smecta-t és 1 ampulla Normaflore-t itassak meg vele. Smecta arra van, hogy fogja a székletet, a Normaflore pedig, hogy helyreállítsa a bélflórát. Arra kell figyelni, hogy sok folyadékot igyon, nem megy-e fel a láza, ill. nem lesz-e még vmi a székletével. Akkor a drnéni azt mondta, ha nem lesz más probléma, akkor ez el fog múlni, de kell legalább 7-10 nap!

Nálunk pár nap után sajnos rózsaszínes nyák is lett a székletében, ezért bevittem egy ilyen pelust a drnénihez, és ő csak ezután írt fel antibiotikumot.

Kisfiamnál kellett 10 nap, mire teljesen rendbe jött, de a Normaflore kúrát még azután is pár napig folytattam.

Ezalatt a betegség alatt beszéltem még 1 ismerős drnénivel, aki szintén ugyanezt mondta, ha nincs más és több tünet, akkor ez a "hasmenés" el fog múlni. Tényleg arra kell figyelni, hogy egyen és főleg igyon a baba!

Nem tudom, hogy Neked mit ajánlott a gyerekorvosod, nekünk az elején tényleg csak a Smectát és Normaflore-t.

2009. ápr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat.

Nalunk is epp ez a helyzet, hasmenesen kivul minden kivalo.

Itatom sokat, tobbet, mint eddig, teazik, eddig napi harom dl teat ivott meg, most tobb fogy, ez egy ekkora babanak szerintem boven eleg, foleg, hogy meg csak egyszer eszik tejpepet, negyszer tapszert, ami szinten folyadek alapu.

nincs beesve a kutacs, nem rancos a bore, minden nagyon jo. Csak eppen idegesit ez a hasmenes, azt hittem, hogy egy-ket nap alatt elmulik, de ezek szerint nem kell meglepodni azon, hogy nem.

Nekem is Smecta-t es Normaflore-t ajanlott az orvos, azt is kap, de annyi kulonbseggel, hogy napi egy zacsi smectat es egy ampulla normafloret mondott.

2009. ápr. 15. 22:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el, sajnos ez eltarthat akár 7-10 napig is! :( Én is kétségbeestem anno, mert én is úgy vettem észre, hogy a kaki mindig az evészet után jön.

Ha itatod, nem az a lényeg, hogy egyszerre sokat igyon, hanem, hogy többször keveset, tehát folyamatos legyen a folyadékbevitel.

Nálunk változás talán a 7. nap körül történt, előbb biztos nem (de nálunk sajnos a rózsaszínes nyák is bekavart)! Akkor kezdett csökkenni a kakik száma napi 5-6-ra, ne tudd meg, hogy örültem ennek is! :)

Még 1 tanács, mindig jó vastagon kend be a popsiját, mert nálunk ennek ellenére is kicsípte a kaki, pedig azonnal tisztába lett téve és Sudocreme-t használunk. Voltak napok, mikor kamillában fürdött, mert nagyon csúnya lett a popsija.

Remélem, Ti könnyebben és hamarabb átvészelitek ezt az időszakot! Türelem és ne keseredj el! Jobbulást kívánok!

2009. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!