Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 napra külföldre utazunk. Mi...

8 napra külföldre utazunk. Mi legyen a baba "első segély" dobozában?

Figyelt kérdés
Milyen alapvető "gyógyszer" legyen nálunk, pl. csípés elleni, vagy kullancs elleni spray, meg hasonlók? Nem szállodába megyünk, inkább amolyan tanyasi hely, sok zölddel.
2009. ápr. 15. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Calcimusc ampullát mindenképp vigyetek, ha valamire allergiás lenne. Ezt a doki írja ki. Szerintem amúgy is ő tud ebben a kérdésben segíteni. Mi egy csomó receptet kaptunk nyaralás előtt. Pl hányás ellen, hasmenés ellen, lázcsillapító, fájdalomcsillapító- pl. ha jön a foga. De legyen fertőtlenítő és kötszer is.
2009. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi ha utazunk (igaz csak az ország másik vébége) akkor amit viszek: lázcsillapító,fájdalomcsillapító, (nurofen és panadol baby), nyugatónak camomillat, orrsrpét és orcseppet, orrszívót, lázmérőt-más nem jut hirtelen eszembe.
2009. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is alapvetően ezek jutottak az eszembe, amiket már írt az első két hozzászóló, ill. még annyi, ha hasmenés fordulna elő, akkor a Smecta porral (fogja a székletet) együtt a Normaflore kúrát is elkezdheted. Napi 1 ampullát belekeversz egy kis folyadékba, bélflórát állítja helyre.

Ezen kívül magasabb faktorszámú naptej, ill. ha egy picit megkapta a nap, akkor hűsítő gél, gyógyszertárban tudnak ajánlani.

Esetleg sebtapasz és vmi fertőtlenítő folyadék, nem tudom, hogy Betadine-t lehet e használni.

Nekem még lenne 1 dolog, de ez egyedi - egyetlen egyszer kellett használnunk baby inhalátort, mert hörghurutja volt a kisbabámnak; én még ezt vinném és hozzá a sprayt, de mondom, ez ilyen egyéni dolog nálunk.

2009. ápr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!