Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud már 2 éves gyermeked?

Miket tud már 2 éves gyermeked?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz, csak jövő hónapban lesz 2 a fiam, de azért gondoltam, írok.


Szóval: beszélni még nem beszél, pár szót mond, olyan 20-30 körüli a "szókincse". Állathangonkat utánoz: kutya, cica, kacsa, kakas, birka, ló, boci, malac, halacska (tátog), pipi és még biztos van, de hirtelen ennyi jutott eszembe.

Szobatiszta 2 hónapja nappalra, déli alváshoz sem kell neki, sétához, játszóterezéshez sem.

Lépcsőn, létrán fel-le közlekedik, lépcsőn kapaszkodás nélkül. Egyedül eszik kanállal-villával. Pohárból egyedül iszik. Fut, szalad, motorozik, egy örökmozgó. Puszit ad-dob, integet.

Biztos van még több dolog, ami lényeges lehet, de most ennyi jutott eszembe.

2011. aug. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem is jövő hónapban lesz két éves a fiam.ő folyékonyan beszél,érthetően,ragozva.mondókákat mond,énekel kis aranyos dallammal.nagyon cuki,ahogy énekel

enni kell neki segíteni,főleg levesnél,mert megfordítja a kanalat.inni iszik egyedül pohárból.

lépcsőn tud menni fel-le egyedül kapaszkodás nélkül,de még bizonytalan.ő mozgásban le volt maradva,gyógytornával indult el 15 hónaposan.

öltözésnél segít,harisnyát,zoknit le tudja venni,cipzárat le-fel tudja húzni,tépőzárat a cipőn kinyitja,cipőt leveszi.kardigánt is le tudja venni egyedül.fel még nem megy egyik sem,de a zoknival nagyon próbálkozik.szandit már sikerült egyszer egyedül felvenni.

imádja a gyerekeket,közösséget.

szobatisztasággal sehogy nem állunk.ha kedve van szól és pisil,kakil bilibe,wc-re,ha nem,csak utána szól.ha nagyon elmerül a játékban,még utána sem.

2011. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem október elején lesz 2 éves. 20 hónapos kora óta nappalra szobatiszta. Nagyon szépen beszél, mindent mond és nagyon szép kiejtéssel (nem csak hasonlít a szóra amit kiejt).

Pakol, rámol, imád homokozni a kertben, motorozni, építőzni, könyveket olvasunk. Na és a 6 hónapos hugicát gondozza. Ha sír, rohan "majd én megvígasztalom anyaaaa,..ne sírjál, mindjárt hozza anya a tejecskét...stb", segít pelenkázni. Még etetné is ha hagynám. :) Persze ha hisztizik akkor néha meghúzogatja szegénykém haját vagy erősen megszorítja a kezét.

Hisztizni nagyon tud, rettentő erős akarata van, és sokszor szófogadatlan, de néha meg mint a kisangyal. Már jó rég óta egyedül eszik, pohárból iszik.

2011. aug. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, pár napja már egyedül lépcsőzik (nem fog semmit), sőt még a babakocsiját is felviszi egyedül kapaszkodás nélkül (kb 8-10 lépcsőfok).

Pár lépcsőfokon így is egyedül ment, csak a "nagylépcsőn" is közlekedik már.

Elszámol 10-ig, a színeket ügyesen tudja.

2011. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!