Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babának tekinthető...

11 hónapos babának tekinthető már véglegesnek a szemszíne vagy még változhat?

Figyelt kérdés
A kislányom szemének külső része szürkéskék belső részében barnás csíkok vannak, nagyon szép, bár nincs ilyen szemű ember a családban tudtommal (közvetlen leszármazottak), de én örülnék, ha ilyen maradna. Változhat még? Ha igen, mikor alakul ki véglegesen?
2009. ápr. 13. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már ilyenkor nem változik. legalábbis az én kisfiamnak a szemszíne már 5hós korától ugyanilyen most. 17hós.
2009. ápr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos korára alakul ki a végleges szemszín. utánna már nem változik
2009. ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdeztem már én is ezt itt, mert a kislányom szeme színe is detto olyan mint, a Te babádé. Akkor azt a választ kaptam, hogy még 1,5 éves korában is változhat.

Megkérdeztem a védőnőt, ő is ezt mondta.

2009. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Szió!

Biológia szakos kolléganőm mondta, hogy a pigmentáció (lehet, hogy nem a legtökéletesebben használom a "szaknyelvet") 6 hónapos korra befejeződik, már ami a szemet illeti, és ezért ennyi idősen már véglegesnek mondható a szemszín.

Én egyébként hallottam olyat is, hogy amíg szopik a baba, addig változhat. Igazából a kolléganőm szakszerű magyarázatát tartom valósnak.

2009. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nem már nem szopizik a kislányom, remélem ez a szín marad, mert nagyon szép és mindehhez hatalmas fekete szempilla is tartozik, olyan, mint az apukájáé. :)
2009. ápr. 13. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt a kérdést akár én is írhattam volna! Kislányom egy éves és pont ilyen szeme van, amit leírtál. 3-4 hónapos korában vált ilyenné, előtte csak kék volt. Azt hittem, bebarnul, de azóta ilyen. Én is nagyon szeretném, ha megmaradna ez a szín. :-)


Légyszi írd meg, hogy Nektek változott -e valamelyest a kiscsaj szeme!!!

2009. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszi a válaszod. Nem, azóta sem változott ugyanilyen, hogy a pupilla körül barna, kifelé zöldes, legszélén pedig szürke csík van. Pont ugyanolyan, mint az apukájáé. :) Remélem Nektek sem fog változni.

2009. okt. 13. 16:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!