Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha sosem fektetem hasra...

Baj, ha sosem fektetem hasra a babámat?

Figyelt kérdés
12 hetes,és utálja,mindig sírás lesz a vége ha megpróbálom.
2011. aug. 9. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj?majd megfordul Ő magátol ha akar.Föleg ha nem is szereti, semmikép ne erőltesd.
2011. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, az enyém is utált hason lenni. Mégis megtanult forogni. :) Annyi, hogy időnként azért próbálgasd, mégha csak rövid ideig is, hogy erősödjenek az izmai. Próbálj meg érdekes tárgyakat elérakni, bohóckodni, hátha leköti pár percig a figyelmét. Az enyém 4 hónaposan fordult magától hasra, de néhány másodperc után már üvöltött, hogy azonnal fordítsam meg. Már kezdtem kétségbe esni, hogy sosem tanul meg forogni. :) A védőnő megnyugtatott, hogy ha 7 hónaposan sem fog forogni, majd "jobban odafigyelünk rá". 6 hónaposan megtanult vissza is fordulni, utána már nem is volt probléma. Most 3 éves lesz és állandóan hason alszik már egy ideje... :D
2011. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem baj. Ha az első naptól így fekteted 3-ik napon már nem hajlandó másképpen feküdni, de még mindig van lehetőséged, hogy rászoktasd. Ezt írtam egy másik kérdésre.


Elnézést, hogy én válaszolok mint nagyi, de hát szakmabeli is vagyok és két egészséges gyereket felneveltem. Ja és szerencsére elég fiatal, hogy ne gyepesezzetek le. /remélem

A hason fektetésnek köszönhettem anno, hogy nem lett a lányom csípőficamos, és 6,5 hónaposan fel állt.

Hason fektetéskor mint látod a pici babád, lábacskáit vagy maga alá húzza ha görcsöl a hasa, vagy szétterpeszti mint egy kis béka. A szétterpesztésnél az acetábulum vagyis a csípő izületi vápa a femurtól vagyis a combcsont fejétől egy kis nyomásnak van kitéve ami segíti a csípő izületi árok kialakulását. Gondolj bele ha a te hasad csikar szeretnél hanyatt feküdni? Na erre is jó ha görcsöl a pocija egészen összegörnyed, felveszi a neki jó pozitúrát. A hátizma nagyon erős lesz, a későbbi felállásnál nagy segítség a picinek. Ha eddig nem fektetted hasra vsz. most kicsit fog tiltakozni, de napok alatt megszokja. Ja és a koponya formázásáról nem is írtam. Az unokám és a gyerekeim koponyája nem elfeküdt és gyönyörű formás.

Sok évig minden hülye kifogással ellenezték a hason fektetést, de most újra javasolják a normális szakemberek.

Ha pl: bukik nem fullad meg a baba mert kifolyik a szájából, és ha nincs időd hosszan büfiztetni így azt is tud. 8 hónapos az unokám, hanyatt nem lehetett a mai napig fektetni, 7 hónaposan állt. A csípő izületi problémája eltűnt.

2011. aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mert ha probléma van a nyaki izmaival, ami nem ritka, és ezért sír, akkor nagy baj, hogy nem fekteted hasra, mert így nem erősődik és később már nehezebb lesz a fejlesztés.

Egyébként tartja a fejét?

2011. aug. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még ilyen pici babánál nem baj, de ha a későbbiekben sem "erőlteted" lehet belőle hátránya. Ezért jó ha mielőbb megszokja a baba a hasonfekvést.

Egy cikk részletet másolok be erről:


"A mászás nagyon fontos mozgásfejlődési fokozat: erős karizmok, jó egyensúlyérzék, összehangolt kar- és lábmozgás szükséges hozzá. Mindezt a megelőző hónapokban kellett kialakítani a babának, így mire a baba mászása kialakul már egész sor másféle mozgással kellett megedzenie magát. A sok hasonfekvéssel a karjait, a hátizmát, a nyakizmait, a hátról-hasra és hasról-hátra fordulással az egyensúlyérzékét fejlesztette. A hasonfektetésből tehát értelemszerűen következik a kúszás, és ne csodálkozzunk, ha az állandóan hanyattfektetett vagy támasztékkal ültetett baba csak később kezd majd kúszni és mászni. Persze a baba nagyon élvezi, ha felültetjük, mert úgy mindent lát maga körül, azonban így nem fejlődik az izomzata."

2011. aug. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk sem szeretett hason lenni a hölgyemény, még most is csak percekig bírja. Ahogy fentebb írták azért hasznos, mert így fejlődnek az izmai. Én sokat tettem hasra, ha csak rövid időre, akár 1 percek akkor annyira, hogy próbálkozzon. De hasznos az is, ha szereti, akkor ha sokat van vállon, bár ez fárasztó. :) A mi leányzónk régóta szépen tartja a fejét, erős a háta is, mert sokat volt vállon, onnan nézelődött, most 3,5 hónapos. Mostmár jelzi, hogy nem szeret hason, mert pár perc múlva hátra fordul. :)
2011. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor erőltetni fogom...
2011. aug. 9. 11:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Én különböző okok miatt nem tettem hasra a lányomat kb 1-1,5 hós koráig.Na nem is emelgette a fejét és üvöltött akárhányszor hasra tettem.

Pedig kellett volna, mert gyengék voltak a nyaki izmai, kellett is sokszor ülésbe húznom csecsemőként (császáros volt, megrángathatták szegényem nyakát) :)

Szóval úgy 2 hós korától (mivel még mindig nem emelte a fejét, pedig már illett volna)elkezdtem 5-10 percekre hasra tenni és mindig ott voltam mellette.

Aztán egyre többet és egyre tovább.

5 hósan fordult a hasáról a hátára, 2 nap múlva vissza is, de aktívan úgy 6 hós kora előtt egy héttel forgott.

Most megállíthatatlan forgásilag és este mikor leteszem, bizony mindig hason alszik el.Sőt, többnyire nappal is:)

Már próbálokzik a kúszással, próbálgatjuk már a mászást is de a mozdulatokat még nem sikerül összehangolni, de attól tartok, már csak 1-2 hét és beindul a kisasszony :)

Lényeg a fokozatosság

7 hónapos kiscsaj anyuja

2011. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!