Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szőlőcukrot kértem a gyógyszer...

Szőlőcukrot kértem a gyógyszertárba a baba teájába, de nem adott, mert hogy felviszem vele az öthósom vérnyomását! Igaz ez?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
A vércukrát vinnéd fel, amitől valóban felmehet egy kicsit a vérnyomása is, de igazából nem ez a lényeg. Egy 5 hónapos babának teljesen felesleges cukrot tenni a teájába. Ami szénhidrátra szüksége van, azt egye tápláló formában, tejben, (ha tápos tápban), gyümölcsben.
2009. ápr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A vérnyomását? Nem hiszem, de szerintem semmiféle adalékot nem kellene a baba teájába tenni. A fiam úgy szokta meg, hogy sosem tettem bele semmit. Ha erre szoktatod rá a babádat, nagyobb korában sem a cukros italokat fogja inni, mert nem ahhoz az ízhez szokik majd hozzá. Ha még az első pár alkalommal el is utasítja cukor nélkül, próbálkozz tovább és valószínű, hogy el fogja fogadni előbb-utóbb. Miért kell a természetes ízű dolgokat cukrozni vagy sózni? Ettől lesznek betegek az emberek. A szőlőcukor is cukor és ráadásul nagyon édes ízt adna a teának. Ne szoktasd rá szerintem.
2009. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A vérnoymását nem tudom, de a vércukorszintjét azzal lehet a leggyorsabban felvinni. Sokan mondták, hogy sima cukor helyett szőlőcukrot tesznek a baba teájába, de nekem pont az jutott eszembe erről, hogy nem káros-e, mivel amikor én terhességi cukorbeteg voltam, akkor az különösen tiltott volt, mert az egy pillanat alatt felszívódik és hamar megdobja a cukorszintet. Szerintem eléggé megdolgoztatja a babát is, hogy hamar kell termelnie az inzulint, úgyhogy én sem pártolom. Lehet, hogy ezen keresztül van valami hatása a vérnoymásra is.
2009. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom! Én 3 évesen adtam neki krumplicukrot meg szőlőcukrot mert nagyon egészséges.Probálld meg a barna cukrot. Mi babateákat iszunk,abba semmi sem kell,meg vizet. Most 6 hós.
2009. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszaitokat!
2009. ápr. 10. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy a vérnyomással mi a helyzet, de szerintem sem kell rászoktatni a cukros dolgokra, én nem teszek semmit a teájába, sima, natúr édeskömény teát szoktam neki csinálni. Első 1-2 alkalommal kicsit finnyogott, de most már szépen issza.
2009. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!