Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok el (napközbe...

Hogyan altatjátok el (napközben, este) néhány hetes babátokat, ha nem alszik el szoptatás közben?

Figyelt kérdés

Ha kimegyünk sétálni, akkor elalszik, de otthon is kell aludnia.

Egyetlen eddig bevált módszerem, hogy hasra fektetem, amitől elkezd rettenetesen sírni, mellé telepedek (vagy az ágya mellé állok), simogatom a hátát és énekelek neki, amíg belefárad és elalszik. Kb. 10 perc - max. fél óra. De ettől olyan kegyetlennek érzem magam, mert hagyom sírni. (Még akkor is, ha ott vagyok vele.) Más még altatja így a kisbabáját?


2009. ápr. 10. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem fáj a pocakja?Babusgasd szeretgesd sokat,az ilyen kicsike babáknak még erre van szükségük.Próbáld meg bent is kocsiba altatni,hátha azt jobban szereti.Az én lányom 9 hós,de még mindig imád kocsiban aludni a lakásba is.

Nem vagy kegyetlen akkor sem,ha az ágyába teszed,hisz érzi,hogy ott vagy vele ha simized.De én fél órát nem hagynám sírni,én sem bírnám azt ki,pedig nekem a 3-ik gyerekem.Nekem az a tapasztalatom,hogy ilyen pici korban annyit kell babusgatni amennyit csak igényli,így lesz nyugodt kiegyensúlyozott gyerek,és később problémamentesebb.

2009. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Addig hasonló, hogy hasra fektetem, 2 hetes kora óta. Néha nálunk is van, volt sírás, de már egyre kevesebb. 3 és fél hónapos, egy ideje már elhagyta a sírást, és pici nyöszörgés után elalszik. Megvan a napirendje, így már szinte órát lehet állítani a délelőtti alvásához. A délutáni viszont szinte csak babakocsiban, a füves udvaron tologatva. Visszakanyarodva, szerintem ha másként nem megy, délelőtt is altasd babakocsiban, mert egyre jobb az idő, keveset leszünk amúgy is bent, a házimunkát én is így csinálom délután.
2009. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Hány hetes a kisbabád? Ölben is próbáltad altatni? Akkor is ugyanúgy sír? Egyébként szerintem nem kegyetlenség - bár most lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet - de nem baj, ha egy baba sír, az a 10 perc nem is olyan sok ahhoz képest, hogy volt, hogy a lányom 1 órán át üvöltött a kiságyában, míg álomba sírta magát. Mondjuk előtte mindent megpróbáltam, ölben nyugtatni, simogatni stb, de csak sírt tovább, így maradt a kiságy. Most 7 hónapos és egyedül alszik el a kiságyban este és jól érzi ott magát.


Egy ötletem esetleg a pólya. Próbáltátok?

2009. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem fáj a hasa, rendesen böfizik.

A "max. fél óra sírás" nem egyfolytában van, hanem még megnyugszik, leteszi a fejét, aztán megint sír, megnyugszik, sír, végül elalszik. Én közben végig énekelek, időnként beszélek hozzá.

2009. ápr. 10. 10:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Én simán beteszem az ágyába (hason alszik ő is) most 2 hónapos. Néha gőgicsél, néha még panaszkodik is, akkor hagyom. Ha elkezd sírni, akkor kiveszem és megnézem nem kakás-e a pelus, nem tornázik-e, hogy kakálnia kelljen meg ilyenek, de ha nincs semmi, és a kezemben is sír, ötletem 0, akkor visszateszem és gyorsan (Pár perc alatt) elalszik. Tudnak azért is sírni mert fáradtak. (Mondjuk az enyém nehezen alszik el kézben).
2009. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor reménykedem, hogy hozzászokik és beépül a napi programba, hogy hasra téve el kell aludni, persze, azért babusgatom, amennyit csak tudom. Egyébként az ölemben sem alszik el. Marad a babakocsi, amikor sétára megyünk, és a hasratevés, amikor itthon vagyunk.


Kellemes Húsvétot mindenkinek!

2009. ápr. 10. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!