Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok gügyögés jelentheti azt,...

Sok gügyögés jelentheti azt, hogy a baba beszédfejlődése hamar be fog indulni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a babám sajnos oxigénhiányosan született, nincs akkora baj de járunk vele gyógytornára. Viszont volt aki azt mondta, hogy a beszédfejlődése is lassabb lesz emiatt. Én ezt nem érzem, mivel azt láttam hogy a mozgásával gondok vannak, a kommunikációjával viszont szerintem semmi baj nem lesz, mivel már most is sokat magyaráz (4 hónaposan) babanyelven, és elég korán kezdett gügyögni. A védőnő szerint nagyon kommunikatív baba. Vélemények, tapasztalatok?
2011. aug. 1. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Az oxigénhiány inkább a mozgást érinti, nem vonja maga után a beszédfejlődés lassulását.Az nagyon jó, ha sokat gőgicsél, nyugodtan hidd el a védőnőnek, hogy kommunikatív baba.Ő látja, ő ismeri!!Az én babám nem oxigénhiányos, csak picit hypoton,mi is járunk tornára.Ő 3 hónaposan kezdett csak el gőgicsélni, de múlt héten már kimondta az első szavát: apa.Tudatos volt, és még csak 10 hónapos!!Rendkívül értelmes baba, sok "szava" van: ana, aja, álmá, nyanya, baba, mama, apa, tá-tá.Mozgásban ő is lassabb, még csak félig-meddig mászik, nem ül önállóan, egy kézzel még kapaszkodnia kell.A felállással sehogy nem áll, de értelmileg nagyon szépen fejlődik.Tapsol, pápázik, tud simogatni, utánoz minket, ha puszit adok, ő is cuppog.Szóval attól, hogy oxigénhiányos volt, fejlődhet ugyanolyan szépen.A gyógytornász szerint egyszerre vagy a mozgás fejlődik, vagy szellemileg fejlődik, a kettő együtt nem megy, és a nagyon okos babák "kompenzálásként" picit lemaradnak a mozgással.Szerintem semmi összefüggés a beszéd és a mozgás között!
2011. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

remélem, hogy azt jelenti.

annyit tudok csak, hogy az én babám is 2 hónapos korától hallatta a hangját, sokat karattyolt. de most 1 éves, és alig hallom. hetente csak 1x-1x szól hozzá a dolgokhoz. vele egyidős unokatesója pedig már szótagokat mond, sokszor a megfelelő helyen, mintha a jelentésével is tisztában lenne.

szóval nem lehet még következtetéseket levonni. de remélem, nem okozott bajt a születési probléma.

2011. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is úgy gondoltam korábban, hogy valamelyik baba ügyesebb a beszédben és abban fejlődik gyorsabban, valamelyik viszont a mozgásban. De most meg ezt a véleményt hallottam, egy hasonló helyzetben lévő anyukától. Azért örülök, hogy van aki máshogy tapasztalta.

2011. aug. 1. 13:46
 4/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, nálunk ez nem jött be. nagyon pici korától be nem áll a szája, ha ébren van folyton magyaráz.

most 20 hónapos, még mindig bantu nyelven beszél, csak akkor mondd értelmes szavakat ha nem sikerül bantuul megértetnie magát és begurul, de akkor is többnyire a nevemet mondja, és elnyávogja, hogy neeeeee :)


de valóban a mozgásban meg nagyon jó volt, mindent a nagykönyv szerinti idő előtt kezdett csinálni.

2011. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

:)) Utolsó, de aranyos lehet a babád!:)

Visszatérve (első vagyok): ha az oxigénhiány nem okozott nála agykárosodást (márpedig nem, mert arról már tudnál, már a zárójelentésre ráírták volna), akkor ez a beszédfejlődését nem fogja befolyásolni szerintem.De valamennyi oxigénhiányt szerintem nagyon sok baba elszenved a szülés alatt.Maga a szülés, és a fájások a picit is megkínozzák rendesen.Ehhez jön még a szülőcsatornán való áthaladás stb.Egy normál szülés sajnos sok mindennek kiteszi őket.Én császáros voltam, mert nem akartam tágulni, és már bezöldült a víz, de az orvosok nyugtatgattak, hogy a picinek nem lesz baja.És zöld magzatvízzel kellett másfél órát várnom, hogy felszabaduljon a műtő..Lehet, hogy ettől lett hypoton szegénykém, sokat gondolok erre.

2011. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a további véleményeket is :-)

Kedves utolsó, én is császárral szültem hasonló okok miatt, mint te. Magzatvíz meconiumos volt már. A neurológiai véleményre leszek majd nagyon kíváncsi, addig persze csak találgathatunk, de oda csak októberre kaptunk időpontot. Remélem a te kicsid is jobban lesz! Én is sokat gondolok arra, hogy vajon mit lehetett volna máshogy a születésekor...

2011. aug. 1. 16:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy egy kicsit megnyugodj kérdező.A 6 hetes kontrollon kérdeztem a szülész orvosomat, hogy ugye nem lesz baja a babának attól, hogy bezöldült a víz?Erre ő: ez egyáltalán nem ritka.Belekakilt, na bumm!Az én gyerekem is hozott haza egyest az iskolából, és nem kezdtem el gondolkodni azon, hogy a szülés körülményei miatt..:))

Viccet félretéve: nekem a gyerekorvos is azt mondta, hogy egészséges, nem talált senki eltérést nála.Sajnos tornára járnunk kell, de ennyi.Ha ne adj' isten picit később kezd beszélni (bár nem hinném), ne emészd magad ezen.Én se fogom .( remélem)

2011. aug. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!