Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A délutáni pihenést hogy...

A délutáni pihenést hogy oldjátok meg a fűnyírók, traktorok jégkrémes autók utcai árusok zaja miatt?

Figyelt kérdés
10.5 hós a kisfiam. Eddig délután babakocsiban az udvarban aludt, de most mindig felébred a különböző zajokra. Kint 3-3.5 órákat aludt. Próbáltam bent altatni de képtelen 1 óra hosszánál többet aludni. Mit csináljak? Megszokja majd a benti alvást?
2009. ápr. 7. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. :( Azt szoktam csinálni, hogy mikor elalszik (kint) akkor behúzom a babakocsit a szobába az erkélyről, és behajtom az erkélyajtót (nem teljesen). Nálunk is hol motoros fűrész, hol üvefúró, hol ez, hol az megy, már én is megőrülök tőlük. :(
2009. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Társasházban lakunk és pár éve kétszer fél évig túrták az udvarunkat, meg felújították a házat. Nem csak a gépeket kellett elviselni 7től 5ig, hanem a munkások nem éppen szalonképes szövegét, ordibálását is. A szomszédnak éppen akkor volt kicsi a lánya, aki érdekes módon úgy aludt ebben a ricsajban, mint a tej! Mi csukott ablaknál üvöltözve "beszélgettünk", a gyerek meg hosszú órákat képes volt aludni. Két hónapig én vigyáztam rá, és tényleg aludt.

Van még egy ismerősöm, aki nem szoktatta csendhez a fiát. Ha ment hozzájuk valaki és éppen aludt a gyerek, sosem mondta, hogy beszéljünk halkabban vagy most nem főz kávét. Néha még porszívózott is meg hajat szárított, és a baba ugyanúgy aludt.

Sajna manapság nem lehet olyan helyre költözni, ahol nincs zaj, a gyerekeknek muszáj hozzászokni, hogy nem csak csendben lehet aludni.:(

2009. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar! De ha már kérdezted inkább szokja meg a benti alvást.Az én lányom 11.5 hóig aludt kocsiban,megérkezett a meleg,és nem alszik kint mert mindig felül mert valami fontosabb.De ha érkezik a kánikula,nem is tenném ki,amikor sétálni is reggel meg estefelé lehet.Mi kb.két hete csak bent alzsunk.
2009. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, és második, tökéletesen igazad van, de mit csináljunk akkor, mikor beindul egy köszörű például 4 udvarral odébb, és felébred rá a gyerek? Visszaaltattam, és 2 perc múlva, mikor újra beindul, újra felébred rá.


Pedig istenuccse szeretném én is úgy szoktatni, hogy ne csak csendben tudjon aludni, mert magunkkal tolunk ki.

2009. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy terveztem, hogy majd zajhoz szoktatom, de olyan hasfájós volt 2 hónapig, hogy örültem ha végre elaludt, és bizony az elveimet feladva lábujjhegyen járkált mindenki a lakásban. Éjszaka jól alszik, de napközben minden kisebb zajra felébred. Sajnos nem mondhatom a szomszéduknak, hogy csendben, mert a gyerek alszik.
2009. ápr. 7. 14:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok

en kifejezetten utalom, ha azok a szerencses szulok akiknek a gyerekuk zajban is tud aludni, eloszeretettel hangoztatjak, h a zajhoz kell szoktatni...hat, korulottunk epitkeznek, furnak faragnak vagy ugat a kutya, jon a mento es neha beinditanam a mosogepet is, de a babam amugy is rossz alvo, hat a sok zaj meg ratesz egy lapattal. pedig nem volt suttogashoz szoktatva de nem tud aludni. szoval, akkor mi is a teendo???

2009. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

szoktatás kérdése az egész. ismerős kislány csak síri csöndben tud aludni, mert a szülei (jól elrontották) ehhez szoktatták. még a wc-t sem volt szabad lehúzni, nehogy felébredjen a zajra!!!...hát meg is lett az eredménye, mai napig nem képes, csak síri csöndben aludni (3 éves)


mi ugyanúgy beszélgetünk, zajongunk, ha alszik a babám (velünk egy légtérben van), ha esetleg nagyobbat zörgök, álmosan kinyitja a szemét, de abban a pill.ban vissza is alszik.

2009. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Második, te tudsz úgy aludni, ha szomszédban megy a körfűrész? Mert én nem. És igen a babáknak meg kell szokni, hogy vannak bizonyos zajok körülöttók alvás alatt, de nem feltétlenül ahoz kell szoktatni, hogy mellette kalapéljanak, meg csattogjanak. Ha még egy felnőtt sem bir igy elaludni, miért várjuk ezt el a babáktól.

Amugy én is behuzom a házba a kocsit, ha abban alszik el.

2009. ápr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!