Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen kíváncsi és...

Másnak is ilyen kíváncsi és érdeklődő a babája 4,5 hónaposan?

Figyelt kérdés

Délelőtt általában alszik, és du. 4-5-től már nem, csak este. Általában olyankor szoktunk felmenni a nagyiékhoz. Ma fél 2-kor kelt, 3 felé mentünk fel, közben aludt 20 percet. Viszont onnantól kezdve semmit. Kint szoktunk lenni vele az udvaron és minden érdekli. Nézelődik körbe, sétálunk vele, felül az ölemben és bármilyen fáradt nem hajlandó aludni. Pedig néha szegénynek nagy táskái vannak a szeme alatt.Ha beteszem a kocsiba elkezd sírni. Ma hazafelé félútról a karomban hoztam, mert sírt a fáradtságtól. Miután felvettem elkezdett nézelődni és már semmi baja nem volt. Viszont amikor hazaértünk és leültem vele a kanapéra 5 perc alatt elaludt. (fél 7 után jöttünk haza)

Imádom, hogy ilyen kis érdeklődő, de mit tehetnék, hogy kint is aludjon? Nem zárhatom be őt a házba.


2011. júl. 26. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is ilyen! van hogy csak másfél órát alszik egy nap, azt is fél órás szakaszokban, de nem nyügös miatta. ha álmos lerakom a kiságyba és elalszik, nem eröltetem rá az alvást. így legalább kellemesen elfárad estére és jót alszik az éjjel. néz mindent, érdeklődik, vigyorog, szval imádnivaló
2011. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, a kislányom is leszokott jóformán a nappali alvásról. Folyton csak nézelődik, minden érdekli őt is. Kint imád lenni, nagyon szereti a fákat, bokrokat.
2011. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fiam is 4,5 hónapos, és ő nappal (jó estben) 2-szer fél órát alszik. Éjjel 10 órát, hajnalban (6 körül) felkel enni, majd alszik még 3 órát - így nem várom el tőle, hogy órákat aludjon napközben.

Ő sem alszik már a babakocsiban, sőt egyre többet balhézik, mert már nem elég a fákat nézni a mózesből - tegnap a párom hozta haza ölben, én meg toltam az üres babakocsit... Fiunk láthatóan elégedett volt, hogy hülyét csinált a szüleiből! :)

Amúgy Őt is minden érdekli, mindent meg kell fogni, és mindent a szájába is kell tuszkolni...

2011. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én sem erőltetem a nappali alvást, csak rossz látni amikor annyira fáradt, nyűgös és nem hajlandó aludni.


Látom az üres babakocsi tologatás nem csak nálunk divat. :-) Én már gondolkodtam rajta, hogy esetleg kicserélném a mózest a sportrészre mert abból jobban kilátna, csak még nem ül rendesen. Mondjuk a mózes fejrészét fel lehet emelni, de akkor meg lecsúszik. Ő ugyanis elég pici baba, 4,5 kg. (1850 gr-mal született).

2011. júl. 27. 08:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!