Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinál minden egyes...

Miért csinál minden egyes elalvás előtt műsort a babám? 11 hós!

Figyelt kérdés
Ő sosem tud úgy elaludni, hogy leteszem, kis simi, meg ének, és elalszik. Mindig elkezd sírni, amióta megtanult állni, állandóan feláll, majd ha már ahhoz is fáradt, akkor csak feszeng, meg dobálja magát. Minimum fél óra, míg elalszik, és mint látszik, nélkülem ez nem megy! Eleinte arra gondoltam, hogy még nem fáradt, és azért van ez a műsor, de ha jól kifárasztom, akkor is ez van. Még sosem volt, hogy letettem volna, és pár percre rá elaludt volna.
2011. júl. 25. 14:32
 1/2 anonim válasza:

Ismerős a téma, pedig a mienk már 21 hós... Nem elkeseríteni akarlak, hátha a tied előbb leszokik róla...

Nézz utána máshol is, vannak baba-pszichológusok és ilyen weboldalak is, hátha találsz valahol valami hasznos infót.

Vannak különböző módszerek, amivel elvileg ezekről le lehet szoktatni, de ezek elég fárasztóak, kitartást és következetességet igényelnek, pl a felvesz-letesz módszer: leteszed a babát, kimész a szobából, ha feláll,sír, bemész hozzá, felveszed, majd azonnal visszafekteted az ágyba... Ez esténként akár százszor is meg kell csinálni (ezért nem sikerült nekünk)...

Meg vannak még egyéb "megoldások" is, de ha már a baba megszokta a jót, akkor ez elég kemény meló lesz.

2011. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia!szerintem pici kora óta hozzá van szokva hogy állandóan kézben van és mindig vele vagy ha egy kicsit hagynád sírni akkor idővel megtanulná hogy azzal hogy sír nem ér el semmit,de lehet attól is hogy volt egy rossz élménye amit nem tud leküzdeni.
2011. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!