Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az örökbefogadó szülők jól...

Az örökbefogadó szülők jól járnak anyagilag?

Figyelt kérdés
Havonta mennyi pénzt kapnak?
2011. júl. 20. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fizetésre gondolsz vagy hogy az örökbefogadásért???

Az örökbefogadásért nem kapnak pénz csak a családi és az adókedvezmény jár a gyerek után semmi más.

2011. júl. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadó szülök ugyanannyira járnak jól, mint azok,akiknek saját gyerekük van.

Azért, hogy örökbefogadtak egy gyereket, nem kapnak semmit, ha még már az övék, akkor kapják a családi pótlékot.

2011. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A nevelőszülők kapnak pénzt, az foglalkozás. Örökbefogadó szülők ugyanazt kapják, mint akik a vérszerinti gyerekeiket nevelik.
2011. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy örökbefogadó szülő sem gondolkodik azon,jól jár-e anyagilag.Örül,hogym végre van egy gyereke,akiről gondoskodhat. Ne haragudj,de nagyon rosszul hangzik a kérdésed...
2011. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki örökbe fogad egy gyermeket,az nem azért teszi,hogy pénzt kapjon utána...
2011. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
nevelőszülő kap, azt hiszem gyerekenként 70000-et, és ennek valahány %-át a gyerekre kell költeni, valamennyi pedig a fizetése. Aki több gyereket tud kivenni, annak érheti meg igazán.
2011. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nevelőszülői díjat kapnak a nevelőszülők. Szerintem te erre gondoltál.
2011. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És mi a különbség? Úgy értem, akkor ha "csak" nevelőszülők akkor ezt tudatják a gyerekkel, hogy kivettünk, hogy családban élj, de nem fogadunk örökbe, mert 18 évesen elmehetsz? Vagy hogy van ez, én nem értem.
2011. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A nevelőszülő azért van, hogy felkészítse a gyereket a saját családjába való visszakerülésre. Biztosítsa a gyermek egészséges testi-lelki-erkölcsi-érzelmi-értelmi fejlődését. Segítse továbbá elősegítse a gyermek és a vérszerinti szülők közötti kapcsolattartást. Nagyon sok feladata van és ezért kapnak egy kisebb összeget. Egyébként a nev.szülőknél addig maradnak a gyerekek amíg a vérszerinti szülők nem rendezik a saját életüket úgy ahogy az a gyerekek számára megfelelő, mert akkor visszakerülhetnek a vérszerinti családjukba.
2011. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

az örökbefogadó szülő örökbe fogad egy gyermeket, aki azután minden szempontból a sajátja,

a nevelőszülő neveli a gyermeket, nem lesz a sajátja, ez csak egy foglalkozás, amiért pénzt kap, a gyermeket bármikor elvihetik tőle, nem kell hogy 18 éves legyen

2011. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!