Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a minimum idő (hány...

Mennyi a minimum idő (hány nap), ameddig az antibiotikumot szedni kell?

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiamnak reggel 38 fok volt a láza, Nurofend szirupot adtam neki. Éjjel rosszul aludt, sokszor felébredt, forgolódott és egy kicsit nehezen vette a levegőt. Elvittem orvoshoz, kicsit piros, lepedékes torokra antibiotikumot kapott, Augmentint-t. A lázcsillapító levitte a lázát, azóta csak enyhe hőemelkedése van, nem köhög, rendesen kap levegőt. Nem szívesen adok neki antibiotikumot, hétfőn nyaralni megyünk, nem akartam, hogy betegebb legyen. Ha nem mennénk nyaralni, még vártam volna pár napot a gyógyszerrel. Minimun hány napig kell adnom az antibiotikumot? Aki ezt adta babájának, meddig adta?
2011. júl. 15. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt nincs minimum idő! 5 napig kell adni, se kevesebbet, sem többet. Vigyázz, hogy antibiotikummal nem nagyon lehet menni tűző napra.
2011. júl. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A doktornő 6 napot mondott, de azt sokallom így, hogy nem lázas, nem köhög, nem fáj a torka. Tudom, hogy fényérzékenységet okoz.
2011. júl. 15. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
ha 6 napot mondott, akkor 6 napig adjad
2011. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
akkor add 6 napig, mert a bacik rezisztensek lehetnek, megerősödhetnek idő előtti elhagyásnál és visszajöhet a betegség és sokkal tovább elhúzódik. (vagy legközelebb nem hat már annyira a gyógyszer). Ha már elkezdtétek szedni,akkor muszáj végig szedni sajnos. Amúgy is, antibiotikumnak az a hatása, hogy ha hat szinte rögtön javul a beteg állapota. Úgyh a tünetmentesség nem kifogás a gyógyszer abbahagyására.
2011. júl. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Addig add, amíg az orvos rendelte. Akkor is, ha a gyereknek már láthatólag semmi baja. A korán abbahagyott antibiotikum szedéssel lehet ellenálló baktériumokat nevelni, amik aztán semmire nem reagálnak...
2011. júl. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!