Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális hogy egy 8.5 hós...

Az normális hogy egy 8.5 hós még nem kúszik, nem mászik?

Figyelt kérdés
Annyit csinál, hogy kinyomja magát a karjaival és tolja magát hátrafelé. Ez megy 3 hete, de semmi egyéb.
2011. júl. 15. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez is valami. Elméletileg nincs elkésve, ha nem hipotón, akkor hamarosan beindul a kúszás, mászás.
2011. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A már 11 éves kisfiamnál nem volt mászás. Felült, felállt és elindult. Elindulni is 1 éves szülinapja előtt nemsokkal. Nem szeretett hason feküdni. Sírt. Így nem sokat erőltettem a hasonlétet. Lehet, hogy ez hátráltató tényező volt, mitöbb, kiderült, hogy fontos lett volna a mászás a későbbi beszédfejlődés szempontjából...
2011. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, van még ideje. Az én fiam 10hónaposan kezdet mászni. Biztos Neki is menni fog, csak lustálkodik. :)
2011. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
babám 11 hónaposan kezdett kúszni, ennek már egy hónapja, de még nem mászik
2011. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 9 hónapos és ő is csak kinyomja magát, de ezenkívül semmi.:( A védőnőnk tanácsára azért elviszem egy gyógytornászhoz, hogy nézze meg, hátha egy kis spec.torna elősegíti, hogy aktivizálja magát. (kicsit merevek az izmai)
2011. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha tolja magát hátrafelé, és halad, az is kúszás.


8 hónapos volt a fiam, mikor 1 hetet kórházban töltöttünk. Ő valami érdekes módon közlekedett, fekvésből. Egyszer csak ott volt, ahol akart, de nem kúszott vagy ilyesmi, inkább gurult. Bár más miatt voltunk benn, de a nővérek mindig mondták, hogy milyen ügyes, így is mozog minden izma. Végül rá jó másfél hónapra kezdett el kúszni (először hátrafele), majd 1-2 hónap múlva mászni.

2011. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem nincs elmaradva. a lányom 10 hósan kezdett el mászni, de nem vitte túlzásba, és a kúszást sem. 13 hósan már jár.
2011. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia,ne aggódj,én ugyanígy voltam,mindenki azt mondta diszleksziás lesz,mert nem mászik,aztán mindenki meglepetésére,egy évesen elindult,és azóta mászik is ha elfárad:-)
2011. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!