Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a csecsemőko...

Mi a véleményetek a csecsemőkori korai fejlesztésről? Várom a tapasztalatokat.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A babával, ha eleget játszik az anyuka és hagyja, hogy felfedezze a körülötte lévő világot, akkor a gyerkőc gyönyörűen fejlődik. Fölösleges mindenféle fejlesztő programokra, foglalkozásokra hordani súlyos ezrekért. Persze, ha bizonyos területeken lemaradás tapasztalható a babánál, akkor szükséges lehet a fejlesztés, de csakis indokolt esetben. Nekem ez a véleményem. Én már a 4. babámmal vagyok itthon, egyikkel se jártunk semmiféle fejlesztő foglalkozásokra, mégis mindegyikből jól tanuló, értelmes emberke lett. Fontos az, hogy az anyuka eleget foglalkozzon a gyerekkel és biztosítsa számára a megfelelő környezetet a világ felfedezésére. Ezen nem a sokezres játékok tömkelegének megvásárlását értem, lehet olcsó dolgokkal is jókat játszani. Sőt, talán a gyerekek jobban is szeretik a filléres dolgokat, amibe ők képzelhetik bele, hogy azt éppen minek nevezik, használják..
2009. ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom, ahogy az előző válaszoló írta. ha nem indokolt, nem hiszem, hogy érdemes bármilyen fejlesztő "tréningre" hordani ekkora korban őket. Én letöltöttem netről az Anya taníts engem című könyvet, abban van egy csomó jó ötlet, miket lehet játszani az ilyen kicsi babákkal, és mikre érdemes "tanítani őket". Ha gondolod, és érdekel a könyv, megpróbálom átküldeni mailben, írj nyugodtan privit ha kell! Mi egyfajta tréningre járunk, mert izomletapadás miatt Dévény-tornára küldték a kisfiamat. ott a fizikai dolgokat tulajdonképpen megtanulja, illetve segítik neki megtanulni,de erre is vannak jó oldalak a neten, amiket otthon te is tudsz gyakorolni a babával!
2009. ápr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi koraszülöttek vagyunk, így hazaadást követő 2. héttől rendszeresen járunk gyógytórnára. Egyébként nekem is az a véleményem, ha nem indokolt nem kell.
2009. ápr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a baba-mama klubban, ahová járunk, legutóbb óvónő volt a meghívott, és azt mondta, még az óvódás korú gyermeknél is a legfontosabb a nyugodt, szeretetteljes környezet, nem az, hogy hány mondókát tud. Ha nem indokolt,inkább légy vele sokat, beszélgess, játszatok, én is szeretem az Anya taníts engem-et, nagyon egyszerű dolgok vannak benne, nem sokezerforintos készségfejlesztő marhaságok, amiket tutira nem tud rendeltetésszerűen használni.
2009. ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egyébként óvónő vagyok, így ezért merem azt állítani, amit írtam.. :)) Ja! És 4 gyerekem van...:D
2009. ápr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Külön fejlesztésre ha nem indokolt, nem vinném, de néhány fejlesztőjáték jól jöhet. Nekünk a wingbo hinta jött be, kölcsönöztük, és utána vettünk is egyet. Fejleszti az idegrendszert, és a gyermekem imádta, hogy tud egyedül hintázni.
2010. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!