Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs még foga a kicsimnek,...

Ha nincs még foga a kicsimnek, akkor hogy tudja megenni a kenyeret? Doki mondta adjak neki. azt mondta elmaszólja. De kis darabokba adjam, vagy inkább egyben?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 16:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A lányom 9 hós, és mivel kinézte a számból a falatot, adtam neki kenyeret. Kisujjpercnyi (nem tudom jobban leírni), vagy ennél kisebb darabokat adtam, nagyon szépen megeszi! Nem fulladozik tőle! Mondjuk egy ideje már "gyakoroljuk" a szilárd étel evését. Vettem hipp babakekszet, és kis darabokra tördeltem, azokat tettem elé és szépen felcsipegette. Sőt! Egy megpucolt nyers sárgarépát is adok a kezébe, imádja farigcsálni a két kis fogával. Nagy darabot nem tud leharapni belőle, viszont jól meg tudja fogni. Néhány nap alatt szerintem a Te babád is megtanulja a darabosat enni, csak légy türelmes! A védőnőm a bulátát is javasolta, minden jó, ami "elolvad" a szájban. A lényeg, hogy kicsi legyen, vagy éppen túl nagy, hogy ne fulladozzon tőle. Ha mégis előfordul (nálunk volt ilyen, az uborkát sajnos el bírta harapni), akkor ütögetni kell a hátát, vagy rosszabb esetben, fejjel lefelé lógatni. Ne félj, nem lesz baj! Ügyesen! :)
2009. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!