Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik étkezést váltottátok...

Melyik étkezést váltottátok ki először?

Figyelt kérdés
Ha pl. én az ebéddel kezdek, akkor addig amíg ki nem váltom, nem adhatok mást a többi étkezésre csak tápszert? Gondolok arra, hogy tízóraira adnék neki tejpépet. Ebédre meg kóstoltatnám a főzelékeket. Ez sok egyszerre?
2011. júl. 12. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ebéddel kezdtem én is.Egyszerre ne válts ki kettőt, az úgy sok.
2011. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahogy babád igényli úgy adj neki. Ha elfogadja a tejpépeket akkor azt is adhatod neki, nem kell megvárni míg kiváltod teljesen az egyik étkezést.

Lányommal először az uzsonnát váltottunk ki, akkor tejpépet kapott. Aztán az ebédet, majd a tízórait, de sokáig tápszert is kért az étkezések mellé, nem hagytuk el egyből a tápszert.

Pl. így evett:

reggeli-vacsora tápszer

tízórai gyümölcs és utána tápszer

ebéd zöldség és utána tápszer

uzsonna tejpép


Aztán elhagyta az ebéd utáni tápszert és nagyobb mennyiséget evett a zöldségekből (főzelékekből), majd később elhagyta a tízórai után is a tápszert, és inkább többet evett a gyümölcsökből. Amikor már nem volt hajlandó meginni a tápszert nappal, ekkor átszokott a víz ivására napközben.

2011. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én az ebédet váltottam ki. Nem is tudatosan, de így alakult. Mondjuk én a zöldségekkel kezdtem (krumpli, répa), majd jött az alma. Két- három hét volt, mire teljesen elmaradt a szopizás utána.
2011. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Délben kapott gyümölcsöt 6 hónaőpsa, 7 hónapos koráig még utána is cicizett.
2011. júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én ebéddel nem mertem kezdeni mert utána alvás van és nehogy emiatt megzavarja a pocakja vagy bármi más az álmát, így ébredés után uzsonnára kapott ezt-azt


mikor megszokta akkor a tízórait váltottam ki de reggel-délben-este tej volt


aztán az ebéd, majd reggeli, talán a vacsora volt az utolsó :)


én mindig féltem attól, hogy nem alszik jól, ha újat kap alvás előtt.

2011. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Délelőtt gyümit kapott, de ebédre már ment a főzelék is. Mindkettő után tápszer. A védőnő javasolta így, mert már benne jártunk a gyümölcs evésben, de elkezdett gyakrabban megéhezni a kicsikém (2 óránként, mert nem lakott jól a tápszerrel).

Így aztán most tízóraira és ebédre is kap szilárdat, mert csak 100 gramm körül hajlandó kanalazni, utána kéri a tápszert.

2011. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt is mérni "kell" hogy hány grammot eszik szilárdból? Mert én érzésre csinálom. Meg amennyi jól esik neki. És amikor utána még kellett tápszert adni, azt hogy csináltátok? Egyből utána adtátok automatikusan, vagy megvártátok hogy kéri-e? Mert nekem fél-1 óra múlva kéri a tápszert pluszba.
2011. júl. 12. 15:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Nem mérem, de a gyümölcs 100 grammos kiszerelésben van, így az adott. A főzeléket meg nem az üvegben melegítem (mert akkor már nem lehet eltenni), hanem Aventes pohárban, azon meg van jelzés, hogy mennyi. :)

Én automatikusan bekeverek 60 ml tápszert neki, általában az el is szokott fogyni. Ha kevesebbet eszik főzelékből, akkor előfordul, hogy még plusz egy 30 ml-s adagot kér. De én szilárd után kínálom is, meg ő meg is unja a kanalazást, így olyan is van, hogy pl. gyümi- tápszer-gyümi.

2011. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a vacsira kapott tápszer helyett adtunk neki tejpépet először, - ami ugye sokkal laktatóbb - azóta kivétel nélkül minden éjszakát átalszik (9-6ig). Korábban a tápitól mindig éhes maradt így éjszaka kelnem kellett hozzá. Utána az uzsit váltottuk ki gyümölcsre, most az ebédnél tartunk, főzeléket eszünk. Ja, 5 hónaposak vagyunk.
2011. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!