Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyéves babátok tudja ezeket?

Egyéves babátok tudja ezeket?

Figyelt kérdés

Néhány állat hangjának utánzása, mutogatás, hogy hol van pl a kutya, anya, stb, és kanállal mit csinál? Szájához emeli, kanalaz, turkálja az ételt, vagy csapkod vele?


Azért kérdem, mert a védőnői tesztben ilyen kérdések voltak, és bár a kanalat eddig nem erőltettem, de okos értelmes gyermekem van, de bizony nem mutogat, és nem is vau-vauzik. Tényleg le lennénk maradva?


2011. júl. 12. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Utánozta az állatokat, viszont kérdésre rámutatni valamire csak 13 hónaposan kezdett el kisfiam. Kanállal? Csapkodott össze-vissza, pacsmagolt, turkál a kajában, egyébként a szájához emelte, mert konkrétan MINDENT a szájához emelt, de nem azért, hogy egyen a kanállal, hanem mert alapból a szájába akarta venni.

Most 21 hónapos, mondatokban beszél, nagyon okos, értelmes, sokak szerint az átlagot megelőzi.

Közhely, de igaz: minden baba máshogy fejlődik, én a helyedben nem aggódnék.

2011. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lemaradva. Ez a teszt értelmetlen,mert minden baba másképp fejlődik. Igaz,az enyém már 8 hósan "evett" kanállal,de csak arra mutogatott,amire éppen kedve volt.

Az evés is olyan volt,hogy egyik kanállal én adtam a szájába az ételt, a saját kanalával inkább mellé ment.Ha olyan hangulata volt,akkor csapkodta a tányért stb. Ez vele jár az evés tanulással.

2011. júl. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiam vau-vau-zik, és megmutatja a kutyát, de más állatot nem, és más állatnak a hangját sem utánozza. A kanállal próbál kanalazni, de mivel nem igazán sikerül neki, ezért elhajítja, általában.

Néhány dolgot meg tud mutatni, pl apa, mama... , de speciel ha anyát kérdezzük tőle, akkor nem mutat.

2011. júl. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2 hét múlva lesz egy éves a babám. Kislány. Ő se mutogat, és nem is pápázik, csak mikor kedve van:D De nem tudom, hogy ténlyeg annak szánja e. Nem ad ki állathangokat. Néha mondja, hogy apa, habár, szerintem ez is csak véletlenszerű, már 3-4 alkalommal kijött a száján az is, hogy anya, de ez meg aztán tényleg véletlen volt. A babát felismeri és mondja, mama, baba, tata, dada....minden ilyen "szót" mond már.

Kanállal még nem tud enni, viszon 1 hónapja már a kanál a kedvenc játéka. (nesze neked drága játék) Azzal kopbácsol, meg beveszi a szájába. (Egyébként már 4.5 hónaposan is sikerült neki bekapni a kanalat segítség nélkül, ekkor kezdtük a kóstolgatást) Szeret minket etetni, ha nála van a kanál, sokszor nyújtja szánk felé, ha olyan ételt kap, amit kézzel eszik, sokszor megkínál minket is:D

10.5 hósan megtette az első lépését, eddig 6 lépés a rekordja. Szépen egy újjával nyomogatja a gombokat már 8 hós kora óta, Szokott a kezéve és a szájával játszani (pedzi a száját, indiánosdit játszik), tapsol szintén 8 hós korától, tárgyakat összeütöget, nagyon picike pöszmötöket felszed, guggol, szépen lapozza a kartonos mesekönyvét, nem félős, 2 perc után mindenki haver:D Táncol, imádja a zenét. Tárgyakat képes megkeresni, imádja a bójócskát, már ő is tudja játszani (magára huzza a takarót), szereti a fogócskát (ő vagy én átmászunk egy másik szobába és követjük egymást), lépcsőn 9 hónapos korában kezdett el mászni, most már szinte olyan gyorsan teper felfelé, mintha síma talajon mászna. 8 hós korában kezdett el felmászni mindenre, most már ha egy pillanatra magára hagyom, akkor legközelebb a kisszékében állva találom legközelebb, amint a polcról akar valamit elérni:D

Tapsolni is nagyon szépen tud, néha ha éneklek neki olyan dalt, amiben tapsolni kell, ő is tapsol. Mozgékonyabb fajta baba. Játékot megért, leutánoz. (pl 2-3 hete volt egy játék: egy golyót kellett bedobni egy lyukon és az egy pályán gurult lefele. Pár megmutatás után ő is képes volt vele játszani. )

Körülbelül ennyi, amennyit az én lánykám tud. Nem volt koraszülött 38 hétre született, normális ütemben halad a fejlődéssel a védőnő szerint, csak az alsó korlátokon belül. Úgy értem, hogy pl azt mondta a védőnő, mikor 8 hónaposan látta, hogy mászik, felül és feláll, hogy mászni és felállni általában 8-10-12 hónaposan szoktak megtanulni.

Minden baba más ütemben halad.

2011. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van lemaradva. Talán néha vannak olyan pillanatok, amikor elhiszem, hogy a kutyát utánozza, de szerintem csak azért van mert én bele hallom. A kanállal csapkod össze vissza. Mutogatni tudatosan esetleg a lámpát mutatja. Meg engem, mint anya. De még az apja esetében is mindenre rámutat, csak a férjemre nem :) De ezeken kívül sok mindent csinál azért ügyesen. Ezeket éppen nem. Engem nem is foglalkoztat. Majd megtanulja.
2011. júl. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

13 hónapos lesz 1 hét múlva a kislányunk, nem utánoz semmilyen állathangot. Mutogatni mutogat azokra, amiket ismer.

A kanál a kezében van, én etetem egy másik kanállal, ő csak játszik az övével. A szájához emeli de csak étel nélkül, és az én számhoz is teszi, szintén étel nélkül.

Ne aggódj, minden gyermek más! :)

2011. júl. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem esem kétségbe. Szép napot Nektek!
2011. júl. 12. 11:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A kisfiam 26.-án lesz egy éves, amiket tud: "va-va", ez a kutya, és közben mutatja is. Mutatja hol a tik-tak; lámpa (ez nála a "pa"; tv; hogy hol kell felkapcsolni a lámpát; integet; puszit dob, ha akar; eszik kanállal, de még ügyetlenül; mondja hogy "po", ez a porszívó; tapsol; csipp-csipp csókázik; de nem mondja, hogy apa, anya, csak ránkmutat; mondja hogy "szi-szi", ez a cici, illetve a "nem" szót már tudatosan használja. Mondjuk ő 8 hónapos koráig nagyon hasfájós volt, és keveset aludt, igy sok inger érte. Most sem egy jó alvó baba. Ne aggódj, minden baba más ütemben fejlődik.
2011. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!