Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rota elleni védőoltás. Beadass...

Rota elleni védőoltás. Beadassam neki, vagy ne?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi beadattuk,cseppet sem bántam meg.
2011. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor kell beadatni? Mennyi idős korban?
2011. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos kor előtt (első)
2011. júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha megtehetitek...


4 hónapos korig kell beadatni, 6 hónapos koráig mindkettőt kell megkapnia!

2011. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem ayt mondta a doktorn[, hogz a rota csak egy a sok hányás-hasmenés közül. Mind ellen nem lehet védekezni sajnos, nem beszélve arról, hogy unokaöcsém megkapta, és egy hetet volt kórházban rotával. :(

4 hóig kell megkapni az elsőt, mert 6 hóig meg kell kapnia a másodikat is.

2011. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Te döntesz!Viszont az való igaz, hogy kismillió hányós-hasmenéses vírus van, amik legalább olyan agresszívak, mint a rota... ezek ellen nincs oltás.

Sajnos, mivel szájon át kapják az oltást, így néha kibukják vagy sok mellé megy, így a védettség se megfelelő.

2011. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha lett volna rá 34 ezer forintom, beadattam volna.Ennek akkor lesz majd jelentősége, ha közösségbe jár, bölcsibe, oviba.Otthon nem fogja elkapni!A barátnőm kislánya megkapta, mégis kórházba került rota fertőzéssel.A rota vírusnak is van több fajtája, és az oltás csak az egyik ellen véd.Sajnos amikor majd bölcsis, ovis lesz, sok betegséget össze fog szedni, mert a gyerekek nagyon könnyen megfertőzik egymást.És egy kisgyerekre nem is lehet rászólni, hogy pl. ne köhögd le a másikat!Sorra jönnek majd a náthák, a hasmenések,és ez ellen nem lehet tenni.A saját szememmel láttam, amikor az unokaöcsémért mentem a bölcsibe, hogy anyuka elvitte a beteg gyerekét bölcsibe, mert nem tudta kire hagyni.(A nagyszülők ilyenkor nem érnek rá?)Ennek az lett a vége, hogy 2 nap múlva kb. 10 gyerek lett beteg, és unokaöcsém is orvoshoz került.Ezt tényleg neked kell eldöntened!
2011. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!