Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós kislányom az ujját...

2 hós kislányom az ujját szopja egész nap, miért?

Figyelt kérdés
Délelőtt és délután egyedül van a szobában és szopja az ujját. Én próbáltam szórakoztatni, mutogattam neki olyan dolgokat-játékokat (tükör, labda, csörgő, zenélő játék stb.) amik érdekelhetik, de ő csak szopja az ujját, nem igazán mutat érdeklődést. Este bezzeg élénk, akkor alig lehet berakni az ágyba. Más is tapasztalt ilyet? Valami tuti tipp az érdeklődés felkeltésére?
2011. júl. 7. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk teljesen változó 2,5 hós, még túl sok minden nem köti le. Evés, büfi, pelus után általában hasra tesszük edzeni, azzal küzd egy ideig. Csörgő, ilyesmi is rövid ideig kötik csak le, ha már álmosodik, akkor meg aztán végképp. Nem lehet, hogy azét szopizza az ujját, mert álmos, de nem tud elaludni?

Nekünk amúgy, amikor éber, akkor sokszor jobban leköti az én arcom, mindenféle pofákat vágok neki, mint a játékok. Utóbbiakra kevésbé fogékony, rám meg sokszor mosolyog nevetgél, ha fura hangokat adok neki, és effélék.

2011. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szoktam hasra is tenni, sajnos szinte azonnal sír, max 5 percet tud így lenni (emiatt aztán gyógytornára is járunk de ez most mellékes). Az arcomat ő is szereti, sokat "dumálunk", nevet sokat, de attól tartok, hogy az értelmi fejlődésének nem kedvez, ha semmi nem érdekli. Remélem ez csak átmeneti :-(
2011. júl. 7. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor az enyém volt annyi idős, Ő is szopta az újját,amikor éhes volt cicizni akart,és amikor cicizés után még nem volt Neki elég. Nem lehet h erről van szó ?
2011. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem...nagyon sokat alszik ma egész nap, ha éhes lenne akkor szerintem nem aludna ennyit, és biztos nyűgösebb lenne. De hangját se hallani. Arra is gondoltam, hogy az időjárás nyomta el ennyire.
2011. júl. 7. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:

:)

ha elvan, ne piszkáld, mert csak felidegesíti magát, ha szórakoztatni akarod.

az enyém is szopja az ujját, ha elfárad vagy feszült:)

2011. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!