Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék hogy reggel ne...

Mit tehetnék hogy reggel ne 4-5 kor kelljünk?

Figyelt kérdés
nagyon fáradtak vagyunk már, de a babám most lesz egy éves, nem hajlando tovább aludni, nem lehet vissza altatni, nem ritka a fél 4-5ig probálkozás már mindennel, este 8-fél 9kor elalszik, alszik reggelig, nappal még 2x 1,5 orát alszik, ezeket nem lehet elhagyni még nála, néha a délutáni alvás kimarad, de akkor meg este már 7kor alszik, és reggel még korábban kel. mit csináljak?
2011. júl. 3. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Valami rossza a napirendbe,nálunk is ez volt !

Ezeket érdemes átgondolni :


Eszik eleget napközben ?

Nem szomjas ?

Lefárad eléggé ?

Elég sötét van a szobába ?

Nem pisis a ruhája ?

Délben elég a 1.5 óra !


Nálunk az éhség ébresztette fel ! Most 22 hónapos de már szerencsére 6.30 -ig alszik!

Este fürdés előtt adj neki főtt ételt és lefekvéskor próbáld meg a Milumil 1+ -os tejitalt ! Nem a legolcsóbb de ha sima tejet adtunk a kisfiunknak akkor max. 5 -ig aludt ,ezzel pedig tovább alszik több benne a kalória ! Nekünk 1 doboz ( 2250 Ft ) 2 hétig elég ,mert csak este kapja !

Remélem tudtam segíteni !

2011. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most lesz 13 hónapos, de volt nekünk is egy ilyen időszak mikor semmi sem volt jó. A 2x 1,5 óra alvás napközben mindenképp sok. Próbáld meg átállítani az 1x-i alvásra. Kisfiad vagy lányod van? Meglátásom szerint a fiúk általában éhesebbek, estefele etesd meg tejpéppel(az én lányom imádta uzsira) az eltelíti a gyomrát, és este már csak tej/tápszer (nem tudom mit adsz neki) kap. Remélem picit tudtam segíteni.
2011. júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sziasztok probáltuk naponta hogy csak 1x aludjon, de nem megy, mert 8kor már álmos, de 10kor le kell tenni délelött, nagyon álmos és hisztis ekkor már, igy fél 12kor ébren van és délután alszik még fél-1 orát kb. este szépen elalszik, éjjel nem ébred, max ha szomjas, este 6kor nagy üveg tápszer sinlaccal , és fél8kor meg egy csomo fözelék stb.. májkrémes kenyér, de sok vacsi, ugyhogy nem hiszem hogy éhes, és az a baj hogy ha fel is ébred reggel, nem lehet vissza altatni már probáluk, simi, ringatás, tápszer, tea, semmi, tök élénk, de 7-8 kor már fáradt nagyon, már azt is kiprobáltuk hogy elvittük itthonrol hogy ne aludjon, majd csak déltöl egyszer, de akkor meg elaludt a kezemben vagy a 3 kerekün:)
2011. júl. 3. 15:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyan ez volt hónapokig a probléma.

Aztán egyik reggel csak 6 -kor másnap 7- kor harmadnap fél 8-kor kelt. Azóta is ez a tendencia kb 1 hónapja minden nap. Ami megváltozott ez által, hogy reggeli után alszik még fél órát, utána ebéd után 1-4 órát.

2011. júl. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 20 hónapos. Ő is korán kelő, és este ugyanúgy elalszik, mint a tied. Mikor kétszer aludt még egy nap (kb. 4-5 hónapja alszik egyszer), és mióta egyszer alszik, akkor is ugyanúgy aludt el és ugyanúgy ébredt. Sőt! A keresztszüleinél voltunk a múltkorában, fél 10-kor aludt el, mégis ébredt 5-kor.

Mostanában akár 6-ig is alszik, úgyhogy szép lassan tolódik az ébredés. (Ja, és az enyém éjjel is ébred legalább egyszer, attól függ, mennyire kínozza a viszketés.)

2011. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most kegyetlennek fog hangzani, de beválhat. Nálunk bevált: Rászokott babánk, hogy 5-kor kel, és egy idő után már úgy gonoltuk, hogy most már elég. Ki akartam tolni az időpontot 6-ra. Külön szobában alszik a pici. Reggel 5-kor megébredt egyik reggel és nem mentem át hozzá. Kábé 5 percet sírt, úgy voltam vele, hogy 5 percig hagyom, aztán átmegyek, de 5 perc után abbahagyta, legközelebb csak 6:15-kor ébredt meg, ekkor már átmentem érte. Következő 2 napban még megébredt 5-kor, aztán a napok-hetek múlásával egyre jobban kitolódott az időpont. Most 8-kor kel.

Most szeretnénk az esti lefekvést előrébb hozni, mert nagyon pici kora óta 22 órakor tesszük le. Már mindent kipróbáltunk, eddig semmi:(

11 hónapos a kislányunk.

2011. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4 az nem reggel hanem éjszaka :S

ha babám felébred, bemegyek, adok neki cumit vagy tápit és kijövök. csak akkor megyek vissza ha sír, de nem veszem ki, behajolok, megvígasztalom és kimegyek. mivel éjszaka van, nem játszom vele, nem teszem tisztába, nem beszélek hozzá

2011. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!