Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mien tejet adtok a kicsiknek....

Mien tejet adtok a kicsiknek. Kisfiam 18 honapos, üzleti tejet adok neki,1,5 set, orvos igy mondta. Az üzletben egy nö azt mondta, hogy ezek a tejek nem érnek semmit, feleslegesen adom neki igaz ez?

Figyelt kérdés
állitolag bifiduszos joghurtokat,meg acidos tejet kéne adnom.szerintetek?
2011. júl. 2. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

persze meg csak bio zöldségből főzeléket... ;)


semmi baj nincs a tejjel, olvass utána, semmi jót nem vesznek ki belőle, csak pasztőrözik.

a boltosnak meg nyilván az az érdeke, hogy a méregdrága termékeket adja el :)

2011. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk a 1,5%-os helyett adhatsz 2,8-as tejet is. Annak egy kicsivel több köze van a tejhez :) De pl a Danone Activia joghurt is jó. De ugyanúgy a tejre is szüksége van a kicsinek! Nyugodtan add neki a tejet.
2011. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki a 3,5%-osat javasolta! Minél nagyobb zsírtartalmút.
2011. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha téged megnyugtat vegyél neki 2,8-as tejet. Ugyanaz mint a másfeles, csak kevésbé van fölözve (kevésbé szedik le a zsírját). Ennyi. Semmi baj a tejjel, normál közönséges tehéntej, csak hőkezelik (pasztörizálják). Ennyi.
2011. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Minel nagyobb zsirtartalmu, annal jobb a gyereknek. Nem csak a kicsi gyereknek, hanem vegig, amig fejlodesben van, ha sportol, akkor meg inkabb.

Nekem taplalkozasi szakerto mondta, akinek maximalisan hiszek.

Igy en igyekszem 3,5%-osat venni nekik, ha nincs, akkor 2,8-asat, attol kisebbet nem.

2011. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én házi tejet veszek a kisfiamnak. Semmivel sem drágább, sőt! 1 liter 150 Ft.
2011. júl. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát a másfél százalékos színtiszta víz, most olvastam a tej 90%-a víz, még a zsírt is leszedik róla, színtiszta víz marad.

Tényleg felesleges adni neki illetve haszna biztos nincs.

Házi tej vagy 3,5 %-os tej inkább.

Én egyébként csak bifiduszos termékeket adok a gyerekeimnek és én biztos vagyok benne, hogy attól van, hogy még az orvosok is csodájára járnak és hitetlenkedve rázzák a fejüket, amikor az immunrendszer nélküli babám még nem volt beteg sosem. Úgyhogy én nagyon hiszek bennük.

2011. júl. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 2,8-at adok a kisfiamnak,bár a 3,5 is biztosan jó.

Az 1,5-ös viszont tényleg semmit nem ér.Mintha víz lenne.

A nő nem mondott rosszat.


4 gyerkőc anyukája

2011. júl. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"immunrendszer nélküli babám"


Immunrendszer nélkül a steril szobán kívüli élet nem valósítható meg, de mindegy.

2011. júl. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet nem volt tökéletes a megfogalmazás, hogy immunrendszer nélküli, mert csak IgA és IgG sejtek nincsenek nála. De ezek a legfontosabbak. Védőoltást is felesleges neki adni, hiszen semmi immunválasz nem várható. Úgyhogy nem volt nehéz döntés, oltassunk e influenza ellen, mert azt mondta az immunológus, teljeséggel felesleges.

És egyébként sosem beteg. És igen javasolták, hogy tartsam steril szobában, ehhez képest ő szopja az ujját és akkor is ha hozzányúl valamihez, homokozás után, hiszen bekapja automatikusan, úgyhogy irdatlan mennyiségű kórokozót és koszt vitt be a szervezetébe és nem volt semmi baja. És soha semmit nem sterilizáltam és kapott csapvizet, mindent, mint bármely egészséges gyerek.


És én hiszem, hogy azért, mert folyamatosan kapja a bifidusz akármiket (háziorvosom javaslatára) keress rá a neten a pro és prebiotikumokra, működésükre és hogy ezeken múlik a védekező képesség 70-80%-a, és nála tuti így van. Mert az immunsejtjein nem múlik. Mert az nincs neki illetve alig.

2011. júl. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!