Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lesz a babának, ha...

Mi baja lesz a babának, ha nem forralt vizet kap?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 07:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
írtam már neked 15 hónapos a fiam, nálunk nagyon nitrites a víz. Nálam a terhesség alatt is kimutatható volt, nővéremék a szomszéd faluban élnek babát vár ő is és NEM ihat csapvizet mert olyan magas a vérében található nitrit szint! (Én pilisen Ő monorierdőn lakik!) Attól függ milyen a vizetek! Nálunk hasmenés van tőle de nem is kap sűrűn!
2011. júl. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Semmi. Én soha nem forraltam nekik.

Kútból ne adj természetesen babának, de a vezetékes víz biztonságos.

2011. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A babavíz néhány éve terjedt el, én sem vettem túl sokáig. 1 éves koráig forraltam a csapvizet. Az ország területén nem mindenhol egyforma a víz, sőt kifejezetten rossz a minősége. Inkább forrald!
2011. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A vezetékes víz csak az ország némely területén biztonságos, van ahol emberi fogyasztásra teljesen alkalmatlan.

Nitrit, nitrát, cián, ólom és egyéb veszélyes anyagokat tartalmaz a határértékeket jelentősen meghaladó mértékben.

Úgyhogy utána kell nézni alkalmas e egyáltalán ismétlem a vezetékes víz emberi fogyasztásra.

Fejér megyében például Lovasberényben nem alkalmas, mert nincs megfelelő víztisztitó.

Egyszer láttam egy térképet, alig van terület Magyarországon, ahol iható, biztonságos vezetékes ivóvíz van. És csak zárójelben, kötelező lenne 6 év alatti gyermekeknek biztosítani a palackos vizet pont ezért. Csak megy a sumákolás.

2011. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk még én sem iszok a csapból,mert olyan hasmenést kapok tőle,hogy 3 napig a wcn ülök... a nitrit és a nitrát itt felénk nagyon nagy mennyiségben van a csapvízben
2011. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!