Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 1-2 hónapós babája...

Akinek 1-2 hónapós babája van, az leírná, hogy hogy alakul a napirendje?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy: hány órakor kel fel a babája,mikor alszik legközelebb,stb..! ( az esti altatásig)
2011. jún. 30. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
szia! 2 hónapos a kisfiam,reggel 5-7 között kel,eszik 140-150ml,utána általában visszaalszik 9ig-10ig,naponta kb 5szö-6szor eszik attól függ átalszik-e egy evést,meg mennyire éhes,evések között nem mindig alszik,sokat nézelődik nevetgél,este 8-9 között van fürdés,utána vacsi,alvás,de van hogy csak egy óra múlva alszik el.9től vagy 10től át alussza az éjszakát 5-7ig.szopizik de egy hete kell pótolnom is,mert nem elég a tej.nem mindennap sétálunk,de ha igen akkor délelőtt,és sokat alszik az udvaron babakocsiba.
2011. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

az én lányom 6hetes,és még nem igazán állt be a napirend.

irigyellek,hogy átalussza már az éjszakát.

én a fürdetést sem bírom 8ig kihúzni,mert már olyan nyűgös fél7körül,hogy kénytelen vagyok fürdetni,aztán altatni.

2011. jún. 30. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk változó még mindig, nagyjából van napirend, de hajlamos felrúgni. :) 2 hónap 1 hetes a leányzó, általában 8-9 körül fürdés, utána alvás. 3-4 körül kel először, de van amikor korábban. Aztán 6-7-ig alszik vissza, de van amikor a 4 órási kelés után 7-ig kínlódás van, mert nem tud elaludni sehogy se, vagy csak rövid időre. Aztán 8 körül séta, ha nem rossz nagyon az idő, akkor megint nagy alvás van.

Napközben kb. 2,5-3 óránként eszik, de ma pl. pont felrúgta, korábban is kelt, és 2-2,5 óránként kért enni.

Szóval nálunk fogjuk rá van egy nagyjából napi ritmus, de még sokszor felrúgja, vagy átalakítja. :)

2011. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

5 hetes a kislányom.

Hajnali 3-4 körül van egy szopi, akkor szerencsére van tejem, így ő is gyorsan végez.

Legközelebb 6-7 körül sír fel, hogy éhes.

Aztán visszaalszik 9-10-ig, akkor megint eszik.

Itt próbálunk lemenni sétálni, de volt olyan is, hogy csak este sikerült.

Innentől kezdve 3-4 óránként kér enni, este inkább két óránként egész 9-ig.

Közben van, hogy egész nap alszik (pl. ma), de olyan is, hogy egész nap semmit (frontok, nyűgös napok).

Ha nem alszik napközben, akkor elég nehéz lekötni, sokszor csak ölben van el. Most próbáltam beszerezni szórakoztató eszközöket, mint zenélő-csobogó-rezgő pihenőszék, játszószőnyeg, cd-k, meglátjuk, hogy tetszik neki. Vagy tornázunk pl. De próbálom szoktatni kicsit az egyedüllétre, és hogy próbáljon aludni.

Este 9-10 között van fürcsi, utána még szopi, és akkor szerencsére eddig (lekopogom) még mindig kidőlt.

2011. jún. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem kötekedés képpen kérdezem,de miért jó 9-10 körül fürdetni? én inkább a korábbi fürdetés híve vagyok,és azt szeretem ha 9re már alszik(de az sem baj ha korábban) mert így még marad időnk egymásra a férjemmel.
2011. jún. 30. 19:34
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat,ugy látom nagyon szerencsések vagytok,hogy ilyen jó alvó babáitok van
2011. jún. 30. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Késői fürdető vagyok.

Mi már 9-kor is hullák vagyunk, úgyhogy mindegy. Inkább napközben aktivizáljuk magunkat.

Valahogy így alakult az első napokban, és így jó, mert volt már (igaz ritkán), hogy nem kelt fel egyáltalán éjjel. Az azért nagy öröm! Úgyhogy nem erőltetem. Majd később, ha szoktatni kell, hogy időben ágyba kerüljön, mert holnap óvoda, akkor majd fokozatosan előrébb hozom valahogy 7-8 órára.

2011. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a kajálásától függ. Mivel kb. 2,5-3 óránként éhezik meg, ha mondjuk 7-kor eszik, akkor nem érdemes 8-kor fürdetni, lévén fél 9-kor nem lesz még éhes, nem eszik rendesen, hamar ébred éjjel. Annak pedig megint nincs értelme, ha már fél 7-kor fürdetjük, mert akkor éjszaka éjfélkor már minimum kelni fog, plusz mivel még nincs elég sötét, nem alszik el könnyen. E téren ő szabja meg mikor fürdik, nem mi. :)

Egyébként, ha korábban fürdik, akkor hajnalban is korábban kell kelni hozzá, és mivel van amikor hasfájás miatt már nem alszik vissza...én ritkán kockáztatok, hogy korán fürdetem, aztán mi még tv-zünk, meg együtt vagyunk, mert iszonyat fárasztó mondjuk lefeküdni 10-kor és 2-3-kor felkelni etetni, és utána ringatni másfél órát, majd 5-6 körül megint kelni, egy órás kemény alvás után. Ha 10-kor alszik el, akkor mi is lefekszünk és kb. 4-ig bírja.

2011. júl. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!