Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Banánt adhatok már 5 hónapos...

Banánt adhatok már 5 hónapos kisfiamnak? Ha igen mik illenek hozzá?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak adni,de helyedben inkább alma,sárgarépa,amit adnék. Amúgy semmi mást nem kell mellé,csak pohárból vizet. Alaposan átpasszírozod a banánt,ha mindenképp szeretnéd adni neki. 6 hónapos korig nem olyan égető,hogy sokat kapjon,főleg ha van elég tejed.
2011. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Ez attól függ, hogy mennyire veszed komolyan a hozzátáplálás "szentírását". Én nem veszem komolyan. Ennyi idős korában már adtam neki banántot túróval. Nagyon szereti, nincs székrekedése tőle, a túrótól sem lett semmi baja. De mindent csak mértékkel!

Én adok neki tehéntejet is, csángó poronty, nagyon erős a szervezete :))

2011. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Na nem fejeztem be a mondatot,szóval azért nem ajánlom a banánt,mert nagyon megfogja a székletet.
2011. jún. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Jujj, az előzőhöz azért hozzátenném,hogy egy éves koráig nem szabadna semmilyen tejterméket adni,nagyon hazavághatja a pici emésztőrendszerét és allergiát is kiválthat. De ha tényleg okosabb akarsz lenni, védőnőt kérdezd ki.
2011. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam is 5hónapos... Adok neki banánt almával,már 4hónapos korától. Nagyon szereti! Úgy szoktam csinálni.hogy az almát megtisztítom és megfőzöm jó puhára aztán hozzáteszek egy fél banánt és összepépesítem. Semmi baja nincs tőle a széklete is rendben van.
2011. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én babám is 5 hónapos és most akarom vele kóstoltatni a banánt.Holnap kezdem almával.

Így fogom csinálni:

első nap alma+1 kanál banán

2. nap alma:3 kanál banán

3. nap alma:5 kanál banán

Ha nincs semmi gond akkor 4. nap banán+sütőtök.

A banán még jó meggyel is és barackkal.

2011. jún. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan adj neki egy kicsit, és nézd meg mit vált ki belőle.Én is már adok neki banánt, és semmi baja nincs tőle!Szereti nagyon.De jó alaposan passzírozd át, mert lehet hihetetlen de kis magok vannak benne (én nem gondoltam volna), és családban volt olyan, hogy az anya adott a gyereknek, hogy csócsálja, és tetszhalott lett tőle!!

5 Hónapos babás anyuka

2011. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Adni adhatsz, de ha tényleg most kezded, akkor ne az legyen az első!!! Most az elején még ne "kavard" szerintem, adj neki külön-külön gyümölcsöt, zöldséget, és ha megismert minden olyan ízt, amit most kaphat, utána adhatsz neki banánt almával, őszibarackkal stb.
2011. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se add ha most kezdted, annyi finom magyar friss gyümölcs van, azokat ősszel már nem tudod adni viszont banán lesz! pont ilyen ki tudja honnan jött banán mint most ;)
2011. jún. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő azért nem ajánlotta ilyenkor még, mert nagyon magas a kálium tartalma, és fogja a székletet
2011. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!