Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már olyan babáról,...

Hallottatok már olyan babáról, aki a fenekén csúszva haladt előre?

Figyelt kérdés

10 hónapos babáról van szó. Nem mászik,helyette így halad előre. Tapasztalatok? Hogyan alakult a további mozgásfejlődés ilyen esetben, és mikor állt fel és indult el?Fog még mászni? Vagy innen már csak felállás következik?

(Gyógytornász látta és fejlődésneurológus is,de kis hypotónián kívül semmi problémát nem találtak.)


2011. jún. 26. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém volt így és az 1 éves szülinapja előtt pár héttel már járt. Semmi baja nincsen.
2011. jún. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden gyerek máshogy fejlödik. Több simerös gyereknek is volt ilyen fázisa, volt, aki utána áttért a mászásra, volt, aki nem , de mindegyik megtanult elég hamar rendesen állni/menni és utána semmi különbség sem volt a mászós gyerekekhez képest.
2011. jún. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is csinált ilyet, hogy a hátán csúsztatta magát, ki is kopott a kis haja hátul egy foltban. :) Bár ezt olyan 6-7 hónaposan csinálta, utána már gurulva változtatta a helyzetét, kúszás nem nagyon volt, mert ahogy elkezdte, már inkább mászott, ez 9 hónapos korától volt, egyből fel is állt kapaszkodva, aztán egy ideig mászott és felállt. Önállóan egyedül 14 hónaposan indult el.

Hát ha látta szakember, és nincs probléma, akkor nem kell aggódni, biztos fog mászni, az nemigen szokott kimaradni.

2011. jún. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Megnyugtatóak,amiket írtok. Hiába voltunk gyógytornásznál,mégis aggódom,mert én még ilyet nem láttam eddig.De tenni mást nem tudok,mint próbálom mászásra ösztönözni,de nem nagyon sikerül.Születésétől fogva sírt hason,későn fordult meg,utána gurult és most ezt a mozgásformát alkalmazza. Hát,már várom,hogy elinduljon akkor inkább.
2011. jún. 26. 11:09
 5/8 anonim válasza:
el kéne vinni dévényes gyógytornászhoz mert ezen a mozgáson lehet javítani és a hipotón babát is kéne kezelni
2011. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8:51-es vagyok. Egyébként az még nem is lenne baj, hogy ezt a mozgásformát alkalmazza, hanem az, hogy ez 10 hónaposan történik. Mint írtam nálunk is volt hasonló, de jóval korábban, 10 hósan már vígan mászott, és ácsorgott kapaszkodva, és már ő sem nagyon siette el a dolgot. Nem szabad sűrgetni persze, de azért ennyi idősen már kicsit többet kéne produkálnia. Persze megnyugtató, hogy a kivizsgálások során nem találtak komoly problémát, de azért szerintem érdemes lenne elvinni máshova is, és a hipotoniát is kezelni kéne.
2011. jún. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,most készülök egy másik gyógytornászhoz,hátha ő többet ér el nála.
2011. jún. 26. 15:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze menjetek el inkább. Aggódni nem kell, mert komoly probléma biztos nincs, csak pl. izomletapadás, vagy ilyesmi, lehet elég lesz egy kis gyógytorna, de valami oka van annak, hogy 10 hósan még csak így képes a helyváltoztatásra.
2011. jún. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!