Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 és fél hónapos babám se nem...

7 és fél hónapos babám se nem kúszik, se nem mászik még. Ez baj?

Figyelt kérdés
Olyat csinál, hogy hason fekszik és egyszerre megemeli mind a négy végtagját és nagyon "akar", de más nincs. Illetve körbe-körbe forog. Ha megtámaszkodhat valamiben, akkor nagyon szeret "állni", persze ez még nem igazi állás. Szerintetek?
2011. jún. 23. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Az enyém soha nem kúszott,10 hónaposan felállt és mászni is utána kezdett el!
2011. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

ha a forgással változtatja a helyét és eléri a kiszemelt játékot akkor az bizony kúszás. minden nem szabályos helyváltoztatás kúszás.


hogy érted azt, hogy ha megtámaszkodhat szeret állni. ugye nem állítod a babádat? mert az nagyon káros a gerincének, ha nem magától áll fel, bajt is csinálhatsz vele :(

2011. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem védőnőm és gyógytornász is azt mondta, hogy csak az előre való haladás számít kúszásnak, a hátrafelé és körbe körbe nem.

Nekem babám egy hét múlva tölti a 8. hónapot, és nálunk is kb. 2 hete kúszik és négykézlábra áll.

Én úgy ösztönöztem, hogy megtámasztottam a lábát és úgy már haladt előre, aztán rákapott az ízére és néhány nap után egyedül is kúszott. Másik nagy segítségem, ami ösztönzi és folyamatosan megy utána a FP mászó Micimackó.

2011. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

amúgy nem baj, ha elmúlt 9 hónapos és még akkor sem kúszik akkor lehet gáz, de addig simán csinálhatja. Játszatok sokat hason!

2011. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ne izgulj. enyém 8 hós múlt és egyelőre csak támaszkodik a karjain és körbe-körbe vergődik, meg hemperegve eléri a tárgyakat. Ez még nem kúszás, de a minimális elvárt a forgás 8 hónaposan.

A másik lányom 9 hónaposan kezdett kúszni, 1 évesen mászni és 16 hósan indult el, teljesen behozta 1-2 hó alatt a kortársait és semmi gond vele.

2011. jún. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kúazásnak az számít, ha előre felé haladva a kezeit, lábait használja, hogy megértsd, olyan, ahogy a kommandósok közlekednek a földön:)


Nem feltétlenül baj, hogy még nem kúszik, nem mászik. Ha jól értelmezem, akkor most repül, ez az, amikor a kezeit, lábait megemeli, ezzel erősítvén a hátizmait, melyek szükségesek lesznek a kúszáshoz, mászáshoz.

Azért figyeljetek oda rá, mert az én kisebbikem 9 hónaposan landolt a dévényen, mert semmit nem csinált, csak kúszogatni próbált. Ott derült ki, hogy hiába akart ő többet, azért nem sikerült, mert erőteljes háti és törzsi hipotóniája volt.


Ha fél évesen forgott, ha a fejét stabilan tartja, akkor elvileg nincs gond, de mondom, figyeljétek és ha 8 hósan is csak repül, akkor konzultálj gyerekdokival, neurológussal.

2011. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha ezt látod akkor kúszik :DDDD http://www.youtube.com/watch?v=KIUWrtwCKRM
2011. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen, amit a kérdező írt az a repülőzés.
2011. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=K0qsEYJLFgY 0:26 körül kezdi a repülőzést
2011. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!