Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A betadin oldatot hígítva...

A betadin oldatot hígítva szabad csak használni seb kezelésre? Melyik a legegyszerűbben, azonnal használható sebfertőtlenítő? Bepanthen Plus, Betadin, Dettol med?

Figyelt kérdés

A sztori ott kezdődött, hogy tegnap este kiszedtünk egy kullancsot a 16 hónapos fiunkból. Ma felhívtam a védőnőt, hogy mire figyeljünk. Ő mondta, hogy kiszedés után fertőtleníteni kell a csípés helyét (hát mi csak vízzel megmostuk). Szóval a tegnapi esetből kiindulva, és hogy lassan érhetik különféle balesetek (most kezd önállóan sétálni), gondoltam beszerzek valamilyen fertőtlenítőt.

De kicsit már belezavarodtam...


A betadin betegtájékoztatójában azt olvastam, hogy sebkezelésnél vízzel kell hígítani. Ennek a használata kicsit körülményesnek tűnik nekem mondjuk egy játszótéri balesetnél, ahol tanácsos mihamarabb ellátni a sebet... Pláne hogy kút sincs a játszón, ahova járunk. Meg még edénykét is vigyek magammal játszóra, hogy kikeverjem az oldatot???


A bepanthen plus tetszik, azt úgy értelmeztem, hogy tisztítás után azonnal lehet kenni.


A Detto med-et pedig csak tv-ben láttam, de ez is praktikusnak tűnik, azonnal használható! Ezt ismeri valaki?


2011. jún. 22. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
én betadint használok, de sosem higítottam. Fültisztító pálcikára cseppentem és azzal törlöm át a bőrt.
2011. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Bocs ha off, de nem értem miért kéne fertőtleníteni a kullancskiszedés után, ebben semmi logika nincs. Ha véletlenül befecskendezett volna valamit az állat, akkor "úgyis mindegy", ha meg simán kiszedtétek, akkor a seb magától meggyógyul. Még a fejet sem kell kiszedni, ha véletlenül benne marad, az kilökődik magától pár nap alatt, szóval tényleg nem értem...
2011. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vonatkoztassunk el a kullancstól... Egyébként én sem értettem, de mindegy! :)

A lényeg, hogy mindenképp be akartam már szerezni valamilyen fertőtlenítő szert, és a védőnő kijelentése csak határozottabbá tett, hogy valami sebfertőtlenítőnek kell lenni itthon.

2011. jún. 22. 13:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én értem a fertőtlenítést. Hiszen, ahol a kullancs volt, ott gyakorlatilag nyitva van a bőr, még ha nem is látod, mert olyan pici. Nyílt sem, tehát bejuthat bármi.
2011. jún. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Betadinet mi sem higítjuk soha, amúgy se nagyon használ a sebnek, hát még ha higítanám is... (nekem elég érzékeny a bőröm, ha seb van rajta, könnyen begyullad, és betadinnal kezelve semmi különbség nem volt soha).

Nálunk mióta a lányomnak volt egy nagyobb felületű sebe, Otenisept van itthon ( [link] ebből egy flakon majdnem 2e Ft, viszont alig fogy belőle, nem hagy foltot (a ruhán sem), és renkívül hatékony.


A kullancs csípés helyét én sem értem, miért kellett volna lefertőtleníteni.


Ezen felül kézfertőtlenítő zselé is van nálunk, ez pl. bkv után nagyon jó, csak a kezetekre kened, és nem kell félni a fertőzésektől.


Én sem tudok flakonszámra hordani vizet magunkkal (két gyerekkel), hogy kezet tudjunk mindig mosni.

2011. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
bocs, Octenisept helyesen a neve
2011. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért kell fertőtleníteni, mert miután kiszedted a kullancsot, a helyén egy nyílt seb marad a bőrön, egyenes út a baciknak a megtelepedéshez.

Én mindig Betadint használtam, hígítatlanul. Picit cseppentek egy gézlapra és azzal törlöm meg a seb környékét (a sebet magát soha!), mindig kifele irányuló mozdulatokkal. ha esetleg valami kosz került a sebbe, akkor azt először tiszta vízzel ki kell mosni.

Egy sima horzsolásnál meg elég a lemosás, nem kell nagy felhajtás :)

2011. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha a mutet elott a terulet fertotlenitesere Betadin-t hasznalnak, szerintem kisebb serulesekre kezelesere is tokeletes.


"Alkalmazás:

A Betadine Ÿ oldatot töményen (hígítatlanul) vagy 10 %-os (1:10 arányú), illetve 1 %-os (1:100 arányú) vizes hígítású oldatban alkalmazzuk a felhasználási területtől függően."

2012. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!