Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használja valaki az "Anya...

Használja valaki az "Anya taníts engem" c. könyvet? S ha igen, milyen eredménnyel?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Letöltöttem, beleolvastam, jobb egér gomb és törlés.
2011. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
5-6-7 hónapos babától elvárná, hogy utánozzon. Aha, egy éves korára ne tudja kívülről véletlenül a Révai-lexikont??? Letöltöttem, kinyomtattuk, ott porosodik az egyik polcon.
2011. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Letöltöttem.

Most beleolvasva nem olyan rossz mint elsőre hittem, igaz akkor még csak 4 hónapos volt a babám, most már 11. A mostani feladatok elsőre tetszenek.

2011. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Nekem könyv formában van meg sok éve, egyik gyereknél sem használtam.

Semmi extrát nem alkalmaztam a nevelésüknél, mégis kitűnő tanuló, okos, értelmes, udvarias, megbízható gyerekek lettek :)

2011. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is megvan. Igazából semmi extra nincs benn, mert azokat a feladatokat, játékokat automatikusan csinálod a babával, korának és fejlettségi szintjének megfelelően. Nem kell hozzá könyv. :)
2011. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Én anno a könyvet vettem meg. Aztán rájöttem, hogy ösztönösen is hasonló dolgokat játszottam a gyerekeimmel, nem kellett ehhez a könyv. Különben se vagyok annak a pártján, hogy gyereket lehet könyvből nevelni. Persze, ötleteket találhatsz benne, ha már végleg nem tudod, mit is jásztatok. De ne fogd fel az egészet egy minden lépésében követni való módszernek! Figyeld a babádat, hogy ő mit tud, mi tetszik neki aztán azokat kombinálva játszatok! És ez ne tanítás legyen semmiképp! Egy pici gyerek abból tanul, ha cselekedhet: erre megfelelő hely és idő kell. Nincs arra szükségük, hogy anyuka egy könyvet tartva maga előtt tanítsa őket :) Ha van rá lehetőségük, maguk is ugyanolyan alaposan felfedezik a világot, mintha te akarnád azt bemutatni. Csakhogy ha maga csinálja, az sokkal mélyebben bevésődik, mintha kívülről "készen" kapja! Szóval: ötlettárként jó, de mindennapos gyakoroltatásra teljesen felesleges! egy óvónő anyuka
2011. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Még óvodás voltam,mikor anyukám megvette nekünk! Lassan előkerestetem vele és megnézem végre,hogy miről szól,mert már nem emlékszem.Testvéreimmel sokat olvastunk,játszottunk belőle!

De nem tudom,hogy egy ababának mi van benne! :)

2011. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Használom. Megnézem, mi a "soron következő" feladat, és azt csinálgatjuk. Semmi extra, milyen eredmény kellene? Általában megcsinál mindent, amit "előír" a könyv. Nem kell túlmisztifikálni.
2011. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
14.25-nek! legyszives elkuldened nekem!? szeretnem megnezni! koszonom! etelkademko@hotmail.com
2011. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megvettem a könyvet, beleolvastam, s én is egyetértek azzal, hogy ötlettárként jó. Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 18. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!