Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam vissza a...

Hogyan szoktassam vissza a főtt ételre a két éves kisfiamat?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben a nagymamáknál volt napközbe a kisfiam,mert vizsgára kellett készülnöm és úgy vettem észre hogy azóta nem akarja enni a főtt ételt.Csak gyümölcs,tejtermék,péksütik,piskóták,esetleg virsli vagy párizsi amit megeszik.Pedig előtte szinte minden evő volt,levesek,főzelékek,pörköltek,bármit megevett,most meg...szinte semmi főtt kaja.A nagyszülők szerintem kissé elkényeztették.Mit csináljak,hogy egyen újra mindent?
2011. jún. 16. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt teszed elé, amit szoktál, ha koràbban megette, akkor most is meg fogja enni. Max egy napig nem eszik, de másnap tuti enni fog. Se piskóta, se egyebek.
2011. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne adj neki piskótát meg hasonlókat, csak főtt kaját. Előbb-utóbb meg fogja enni, mert nincs más...
2011. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Ha rendszeresen megkínálod vele, és nem kap olyan ételt, amit nem akarsz adni neki, el fogja fogadni. Az is hasznos, ha együtt esztek, és látja, hogy apa-anya is azt eszi, amit ő.

Nagyszülőkkel meg esetleg érdemes lenne elbeszélgetni, mit is adtak a kicsinek. Nehogy hosszú távon több kárt tegyenek, mint amennyi segítséget jelent, ha vigyáznak rá.

2011. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Támogatom az előző hozzászólásokat. Nálunk is ez van mindig, elég, ha csak egy napot tölt kislányom a nagyszülőkkel, már nekem több napba telik visszaszoktatni a normális ételekre. Igen, így van, egy napig alig eszik, aztán éhes lesz egyszercsak.... és láss csodát, megeszi, amit eléteszek. Nem értem amúgy, hogy a nagyszülők miért nem képesek ugyanarra, mint amire képesek voltak szülőként, de ha majd nagyszülő leszek, biztos megértem. :-) Arra gondolok, hogy miért engednek a kisgyermeknek, miért nem tudnak ugyanolyan következtesek lenni, mint szülő korukban. Végülis az unoka is "majdnem" a gyerekük. :-)
2011. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajna még most se értem el nagy sikereket!!! :( Tegnap előtt este evett az apukája tányérjából pörköltet és kenyeret is,de azóta semmi.Pedig bölcsibe akarom vinni,ott meg sok a főzelék.Kezdek nagyon kétségbe esni.Hiába "éheztetem",inkább nem eszik. :(
2011. jún. 22. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!