Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ajánlanátok 10 hónapos...

Mit ajánlanátok 10 hónapos kisfiam ekcémás bőrére?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiamnak 3 hónapos kora óta endogén (öröklött) ekcémája van. Még csak anyatejet kapott, mikor kijött neki. A Heim Pálban kaptunk rá Locoidot (enyhe szteroid), bázis c-t és sima gyógyszertári hidratálót. Eddig használt is, de most 10 hónapos, jön a foga és emiatt megint nagyon csúnya a bőre. Most a Locoid sem használ. Nem merek kísérletezni, mert pl. az Eucerin és a Sanatopic is csak rontott a helyzeten korábban. Vettem homoktövis-krémet, bojtorjánt, sokat vagyunk levegőn, de ezek nemigen segítenek. Szteroidot viszont nem szeretnék. Tudtok valamit ami tényleg használ? Köszönöm!
2011. jún. 16. 11:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Lipikar krémet, az is jó, csak kicsit drága.

Tesóm kisfia is ekcémás, szinte az egész testén.

3 éves, és a világ minden kencéjét kipróbálta már.

Kb 3 hete használja neki az esti fürdetésnél a kecske tej szappant, és nagyon szépen alakul a bőre.

Nincs kirepedezve (sokszor már véres volt neki), nem olyan száraz, észrevehetően jobb lett 3 hét alatt a bőre.

Interneten rendelte, és azóta mással nem is fürdeti még a két nagyot sem, nekik amúgy semmi bajuk.

Ha gondolod, próbáld ki te is, veszteni nem fogsz vele.

2011. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A mátyásföldi klinikára gondolsz, vagy melyikre? Nem pestiek vagyunk, de közel vagyunk hozzá (30 km).
2011. jún. 16. 13:34
 13/16 A kérdező kommentje:
(13:05-nek)
2011. jún. 16. 13:39
 14/16 anonim ***** válasza:

[link]


nekünk az exxema repair vált be. A kisfiam testének 80 %-án előjött, először szteroidot kapott jó is volt kb két hétig, utána megint előjött. A patikában ajánlották, mert a 3 hónapos babámnak annyi szteroidot nem akartam adni.

Úgy egy hónapig, másfél hónapig használtuk, nagyon lassan kezdtek el múlni a sebek, de hál'Istennek nem hagytam abba! Azóta télen volt egy körömnyi foltja a combhajlatában, de el is múlt magától. Most 21 hónapos a fiam.

Ja és ezalatt az 1 hónapa alatt összesen egy tubussal használtunk el, a második dobozt már elajándékoztam (mert olyan kevésnek tűnt, hogy rögtön kettőt vettem, de meglepően sokáig kitartott)

2011. jún. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Ajánlanék Neked egy oldalt.

Én pikkelysömörre rendeltem innen krémet. Hatásos, sokat javult!!!

De van ekcémára is. (bőrnyugtató krém - ez kül. bőrbetegségekre van, csak nem tudom, hogy 10 hónapos babára lehet -e kenni...)

Kérdezd meg telefonon, hogy a kisfiadnak melyik lenne jó, mit kenhetsz rá! Remélem, hogy tudnak segíteni!

[link]

2011. jún. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Most elvittük Manót természetgyógyászhoz és megállapította hogy tejcukorérzékeny. Most laktózmentes tápszerre váltunk. Ennyit az orvosokról....:(
2011. jún. 29. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!