Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kereszteltétek meg a...

Mikor kereszteltétek meg a gyerkőcöt? Esetleg tudtok olyan templomot, ahol a pap "becsukja a fél szemét"?

Figyelt kérdés
Az apja is meg a leendő keresztszülők meg vannak keresztelve, csak én nem. Ja, és Budapesten kellene.
2011. jún. 13. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sehol nem kérik,hogy te is meg legyél keresztelve. Az csak a keresztszülőknél fontos
2011. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Így igaz.

Ha r. kat. vallásra keresztelnéd, egy r. kat. keresztszülő a feltétel.

2011. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Béke tér.

Felvilágosultak, kedvesek, egy elvárás van: a katolikus szereplők többen legyenek a szertartáson, ennyi. Ha nem így van, akkor fel kell kérni egy katolikus ismerőst hogy legyen tiszteletbeli keresztszülő a szertartás alatt, és a keresztelő INGYENES. Kedves pap van, normálisak nagyon!


Mi ott tartottuk, 10 hónapos fiamnak pár hete.

2011. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előző: az eltúlzott elvárás.


EGY katolikus résztvevő kötelező: a keresztszülő.

2011. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dísznek, divatból keresztség, gratulálok. Tudjátok egyáltalán, hogy miről beszéltek? Nem templomról, papról, vízről, szép ruháról, nagy buliról, hanem a Krisztushoz való tartozásról...
2011. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, de talán ez esetben kis jóindulattal hihetjük azt, hogy a szülők úgy gondolják, legalább a gyereküknek megadják az esélyt, ha már nekik nem sikerült.


Egész másként látom azt, ha nem hívő pár próbál mindenféle fondorlatos módon egyházi esketést. Arra nincs mentség.

2011. jún. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2011. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mi nem járunk templomba, de hiszünk Istenben. Nem divatból, nem a ruha, ajándék, buli miatt akarjuk megkeresztelni. Legyen megkeresztelve, és később ha számára ez fontos lenne, nem vághatja a fejünkhöz, hogy mert mi nem kereszteltettük meg. Valamint a családban is sokan szeretnék, ha meglenne.

Szerintetek mikor a legalkalmasabb, milyen idősen? Én 6 hónaposan gondoltam. Most 3 hónapos.

2011. jún. 14. 14:08
 9/11 anonim ***** válasza:
3 hónaposan nyugodtan lehet. Mi 2-3 hónaposan szoktuk tartani a keresztelőt
2011. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én meg annak gratulálok aki nem magában hisz és imádkozik, hanem egy pap irányítása alatt.


Én nem járok templomba. Nem ismerem a dalokat, a mise menetét. De hiszek Istenben és szeretném ha a gyermekem is hinne. Ezért megkereszteltettem, mert azt itthon nem tudom megoldani, az imádkozást és hit szeretetét viszont igen.


Nem fogok templomba járni azért hogy valaki (egy pap) megmondja hogyan imádkozzak. Aki igazán hisz Istenben, az tudja hogyan kell hinni, templom irányítás nélkül is. De mindezek mellett a fiamat megkereszteltettük, mert a keresztséget fontosnak tartom, az ugyanis nem megy otthon.

Sajnos sokan hiszik hogy a bigottak lehetnek csak hívők, akik minden héten ájtatos képpel énekelnek a templomban. Hát nem.

Ez meg az én véleményem.

2011. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!