Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A reggeli tápszert megcsinálha...

A reggeli tápszert megcsinálhatom este? El van addig a hűtőben? Reggel csak megmelegítem és odaadhatom a babámnak?

Figyelt kérdés
Abbamaradt a szopi (nincs több tejcsim) és muszáj tápszer ezért kérdezem. 9 hós egyébként a kislányom.
2009. márc. 21. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Persze, nyugodtan. 12 órát állhat hűtőben, a kórházban is így csinálják. Az egész fél napit megcsinálják egyszerre és csak kiveszik a hűtőből, aztán utána megint fél napra csinálnak és megint megy a hűtőbe. Én is mindig bekevertem, amikor kisebb volt a fiam és főleg tápot evett még, akkor is, reggel bekevertem, és aztán napközben csak benyúltam érte, aztán este megcsináltam a reggelire valót, így félkómásan nem kellett kutyulnom.
2009. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

megnyugodtam , köszi! Mert reggel kevertem neki de ugye forralt vízzel és mire kihűlt már az éhségtől szétordította szegénykém magát.

Ma volt az első reggelünk h nem volt tejcsi. :(

2009. márc. 21. 20:07
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Én inkább mindig frissen csinálom neki.Az van ráírva hogy nem jó tárolni de mindenki maga dönti el hogyan csinálja.
2009. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló a helyzet. ( 5 és fél hónapos a kisfiam), én este felforralom a vizet lefedem, és reggel csak rámelegítek egy kicsit, de frissen keverem be. De úgy tudom tényleg lehet tárolni valameddig, de akkor is meg kell melegíteni egy kicsit, szóval ugyanaz...
2009. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a barátnőm azt javasolta -igy is csinálom-, hogy ha mondjuk csinálok kétszáz tápit, akkor mérjem az üvegbe a hat kanál port,forraljak babavizet a mikróban egy bögrében, 100-at öntsek a porra, ezzel jól felrázom és a másik százat meg az előző este felforralt de reggelre lehült vizzel öntsem fel. Igy pont iható a hője de mégis friss és két percet vesz igénybe a készités. Annyi idő alatt meg nem huzza fel magát a kis éhenkórász!:) szerintem ez a leggyorsabb és legalább nem állt tiz órát a hűtőben.
2009. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi Nektek! Sokat segítettetek!
2009. márc. 21. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Első vagyok. Azt is megteheted, hogy csak a vizet forralod fel előre (én azt is forraltam minden nap előre, teához), egy napig jó az, egy éjszakát meg pláne eláll, este kiméred a tápot az üvegbe, és reggel csak ráöntöd a vizet, megmelegíted és jó is. Bár az az igazság, hogy én 9 hónaposan már nem forraltam a vizet, a védőnő azt mondta, hogy már nem kell.
2009. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én újszülött kortól tápszerezem a most 6 hetes kisfiam. Babavizet adok neki, amit nem forralok soha (védőnő mondta, hogy nem kell) és este megcsinálok 3x200 ml-t, az kb. másnap délelőttig elég neki. Hűtőben 24 órát tárolhatod, bár én is kb. 12 óránként keverek újakat. A lényeg, ha már megmelegítetted és nem ette meg, akkor öntsd ki.
2009. márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Megnyugodtam és már így is adom neki ahogy írtátok. Nincs sírás, kivárja azt a pár percet amíg elkészül.

Mivel eddig ciciztünk fogalmam nem volt a tápszerekről így az elkészítési proktikákról sem.

:)

Majd belejövünk ebbe is.

2009. márc. 23. 08:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!