Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A beszéd tanulása közben?

A beszéd tanulása közben?

Figyelt kérdés
...van olyan szó, amit helytelenül mondott vagy mond ki és irtóra aranyosan és egyedien hangzik? Például nálunk a nyomtató = nyomató, vagy a barack = baccaka, a keksz = zekk, a repülő = repüpő..:-}
2011. jún. 12. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
ventillátor-betűóra...
2011. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is alszikálunk, a ágy, momál=mostmár, magalin=mandarin, stb. Aranyos, de mi nem így ismételjük, nem mondjuk helytelenül, hadd tanulja meg helyesen.
2011. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kislányom még csak 11 hónapos, de Öcsém mikor kicsi volt a finom-at sinom-nak mondta és nagyon édes volt :)
2011. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2,5 éves: csinál = csánil

Mit csánilsz? Én csánilom. stb


De az életben nem fogja megtanulni helyesen, mert most már mi is így mondjuk a férjemmel :D


Másik: játszótér = jótszátér.


Amúgy szépen értelmesen beszél mondatokban, néha a ragozással vannak gondjai, pl evett helyett azt mondja eszett, de az logikus is, mivel az alapszó: eszik :)

2011. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Most jutott eszembe a ragozásról: Enyéd, tégünk, tiém.
2011. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

porszívó=pójszíjjó :) Mi ismételtük néha, mert olyan cuki volt, de megtanulta helyesen is.

Volt több is, de most nem jut eszembe.

Ja, a kicsi az apáé-ra apáó-t mond, a nínó-ra nánó-t :)

2011. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

paradicsom:parics, pogácsa: bocsa, megigazítom: megizagítom, kipróbálom: kipótálom.

2,5 éves kislány, amúgy nagyon választékosan beszél, de ezeket eddig mindig így mondta. :)

2011. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

21 hónapos fiam van

papucs-pacsusz

keksz-keszeje

játszótér-jászóé

bili,wc-bide

kávé-kábé

hálózsák-hájózsák

és még van sok.jókat nevetünk rajta

2011. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nálunk "veszekedések" is vannak, engem rékának hívnak, szépen ki is mondja, így is hív engem, nem anyának. viszont a békát is rékának hívja :DDDDDD mindig mondom, hogy ne gúnyolódjon velem, de csak szemtelenkedik tovább vigyorogva :DDDD
2011. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!