Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha babám nem...

Mit csináljak, ha babám nem hajlandó elkezdeni enni?

Figyelt kérdés
A lányom most lesz 6 hónapos, de már kb. 1 hónapja próbálok Neki szilárdat adni, de még 1 falatot sem volt hajlandó enni. Próbáltam már házilag készíteni almát, krumplit, próbáltam üvegeset (alma-őszi-krumpli-sütőtök), próbáltam csak összenyomkodni és nem pürésíteni, próbáltam anyatejet hozzáadni, de semmi hatása. Nem nyitja a száját és erővel meg nem akarom.
2011. jún. 11. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor ne erőltesd, még lehet, hogy nem érett meg rá. Várj egy pár hetet, hagyd békén a szilárd kajákkal, aztán próbálkozz újra.

Amúgy 6 hónapos kor körül kezdenek el megérni a rendes evésre, de van, aki csak 7 hónaposan.

2011. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adj a kezébe kiflicsücsköt,vagy kenyérhéjat. Ha már megtudja fogni,akkor enni is fogja. Ne turmixold neki az ételt,csak villával törd össze.
2011. jún. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pár hét múlva próbáld újra,nem baj ha 7 hónaposan kezded! :)
2011. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam elmúlt 9 hónapos, amikor az első betegségéből kilábalva elfogadott mást is a cicin kívül. Addig semmikor, sehogyan, semmit, összeszorította a száját és üvöltött, hogy hagyjam békén. Maximum valami kifli darabot volt hajlandó majszolni olykor. Szóval ne aggódj, ráértek még, akkor is, ha tápszeres. Bízd rá! :)
2011. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)! Akkor várok még, csak olyan furcsa volt, hogy nem akar semmit sem elfogadni.
2011. jún. 11. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!