Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a cumi előnyei és hátrányai?

Mik a cumi előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
2006. okt. 24. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előnye, hogy nem sír a baba, megnyugtatja a cumi.

Hátránya, hogy összezavarhatja a szopási reflexet, illetve azt hallottam, hogy a fognövekedéskor is gondot okozhat: ki-be dőlhetnek tőle a fogak.

2006. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Előnye, hogy könnyebben megnyugszik a baba, és nem szokik rá az ujj szopásra(amiről még nehezebb leszoktatni mint a cumiról).

Hátrány: Ha rászokik a cumira, akkor lehet keresgetni hogy éppen hol tünt el a lakásban. Alvásnál nálunk már feltétel a cumi.

Szilveszterkor rokonoknál voltunk, és itthon maradt a cumi. Kisfiam 20:30-kor minden gond nélkül elaludt, de 23:30-kor felébredt, és nem tudtam visszaaltatni, mert nem volt cumi. 4:30-kor aludtunk el. Azóta akikhez rendszeresen járunk, mindenkihez vittünk cumit.

2008. ápr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ginger Mama ***** válasza:
28%
Èn nem adtam cumit a gyereknek, igèny szerint szopott, ès az ujjàt sem szipta soha. A màsodiknak se fogok adni, engem vègtelenul taszít, ugyanùgy mint a cumisüveg is. Azt sem hasznàltam soha... Volt cici meg pohàr. :)
2019. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ugy érted h ujszulott kortol kezdve pohár? Es nem cumisuveg?
2021. szept. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!