Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos a babám eddig nem...

10 hónapos a babám eddig nem volt szájpenésze most úgy látom az van, mitől lehet? És ha csak hétfőn veszek rá neki rá szert nem lesz baja?

Figyelt kérdés
mivel hétvége van és falun lakom holnap nincs gyógyszertár csak hétfőn,lesz valami baja ha addig nem kezelem?
2009. márc. 20. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A szájpenészt akár a levegőből is beszedheti, de csak attól is ha nem elég tiszta a melled, vagy a kanala, vagy a cumisüvege..stb.

Sajnos az a baj, hogy terjedhet is hétfőig és valószínű fájdalmas is ezért elutasíthatja az ételt és nyügös is lehet.

A legjobb lenne, ha beszereznéd, ha volna valami ismerős kismamának, de csak bontatlan vegyél át, az nem jó amit már más használt.

2009. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A rozsaméz jó rá. kb 200ft. Gyógyszertárba lehet kapni. Ha hétföig nem veszel akkor napjában többször törölgesd át a száját nedves gézdarabbal.Addig az is megteszi. A cumiját főzd ki. A cicidet minden szopi elött-után mosd meg.
2009. márc. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

sztem is ha vízes gézlappal be tudsz nyúlni neki vagy fülpiszkálóval akkor törölgesd neki.A melledet bórsavval-gyógyszertári az is törölgesd át ,majd öblítsd le szopi előtt és után-elkaphatod te is,ezért vigyázz vele,mert a melledre is átmehet!

A cumiját jobb lenne ha lecserélnéd és az újat minden nap fertőtlenítsd..azt sem baj,ha többször sterilizálod.a cumisüveget kanalat poharat szintén...egyenlőre ennyit tudsz tenni.És hétfőn vegyél rózsamézet...valamilyen boraxátum..sötét üvegcsébe van...én fülpiszkálóra tettem és azzal ecsetelgettem.elalváskor a cumijára tettem és azzal aludt el-ezt anyám javasolta.kb 2hét volt mire rendbe jött.Ne ijedj meg nem lesz semmi baja!sztem annyira gyorsan nem terjed,más babástól tényleg csak bontatlant vegyél át,de ennek sztem elég kicsi az esélye ,hogy tart otthon bontatlant...8.5hós baba mamája.

2009. márc. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kiderűlt végűl hogy mi okozta, az augmentin antibiotikum. ez után zinat.-ot kapot de abba kellett azt is hagyni,készítményes ecsetelő 1.5 nap alatt majdnem helyre hozta a száján alig látszik valami.
2009. márc. 28. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!