Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam a babámat. Lehet...

Elrontottam a babámat. Lehet még ezeket a hibákat jóvá tenni?

Figyelt kérdés

sziasztok! egyébként tök boldog, kiegyensúlyozott anya vagyok, de ma nagyon elkeseredtem, mert a barátnőm fiammal egyidős babája egy szuperman az enyémhez képest...

5 hónapos múlt a kisfiam. még nem forog semerre (hiába próbálok minden trükköt), a hozzátáplálást nem merem elkezdeni, mert beteg volt 2 hétig és még mindig laza időnként a kaki. csak ölben hajlandó elaludni és egy pillanatra sem akar egyedül játszani, nézelődni. ha ébren van és nem az történik amit ő akar, szó szerint kiabál és dühöng, sír. amint az van amit szeretne azonnal mosoly...

egyébként pedig tápszeres. a szoptatással is megbuktam...

bocs csajok, csak muszáj volt kiírni...


2009. márc. 20. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
írj rám priviben, isten bizony mintha magamról olvasnék.
2009. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Jaj, ne viccelj már!

Hogy rontottad volna el. Rád, társaságra és izgalmas dolgokra van szüksége, naná, hogy ellenvéleményez, ha nem az van, amit szeretne.

A kislányommal ugyanezt csináltam én is, a tenyeremen hordoztam, most majdnem 3 éves és teljesen normális, egyáltalán nem hisztis.

A forgással kapcsolatban nem aggódnék, majd nálam okosabbak írnak tippeket biztosan.Ha mégis aggódsz, keress fel egy fejlesztőpedagógust (nevelési tanácsadók).

Nyugi.

2009. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Előszöris ne hasonlítsd máshoz. Másodszor még ezt rendbe lehet hozni, de komolyan kell venned mert később még nehezebb lesz. Itt az ölben alvásra és a játékra gondolok. De sajnos praktikát, azt nem tudok javasolni, mert én elejétől fogva úgy szoktattam, hogy a saját ágyába aludjon és nem szórakoztattam egész nap, hogy megtanuljon egyedül játszani. Egyébként a szoptatással én is " megbuktam", de ezt nem fogom fel kudarcként. Szerintem semmiből nem maradt ki, mert nagyon jó tápszerek vannak és egyáltalán nem betegesebb mint az anyatejes babák.
2009. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Először is felejsd el a barátnőd babáját! Már sokszor sok helyen leírták, mondták, hogy nincs két egyforma baba. Lehet hogy kihagyja a forgást és előbb fog üni,állni mint a szuperman-ke :D Azt meg sose bánd, hogy "elrontottad" mert ha meg nem babusgattad volna igénye szerint, akkor meg azért lenne bűntudatod, hogy nem szeretted eléggé. A hozzátápival még nem vagytok lemaradva, mi is most kezdtük 5,5 hósan. Egyébként az én babám dettó ugyanaz mint a tiéd, de nem bánom hogy elkényztettem, talán ilyenkor még nem is lehet egy ilyen pici babát! És az én kislánykám már ölben sem és szopi közben sem mindig alszik el. Korábban a szopzás volt a tuti módszer.
2009. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Szia, azért vagy gyesen, hogy kényeztesd, én is elrontom az enyémet, de kit érdekel. Én úgy nőttem fel, hogy mindennap megvert anyám vesszővel, talán emiatt nem emelek kezet, nem tudok szigorú lenni és ezt ki is használja a gyerekem. A nagyobb 15 éves, elkényeztettem, a legjobb partner volt mindenben, mindent meg tudtam vele beszélni, kb 10 hónaposan fordult meg és 13 hónaposan indult el, kitűnő tanuló. A kicsi rossz mint az ördög, áááá az ördög csak segédmunkás, és???? Nem érdekel hagy éljen. Ő pl. 2 hónaposan forgolódott 8 hónaposan ment már, most 11 hónapos. És rosszalkodik, mindig, egyfolytában... a felmosóvízet pacsálja, mindent kipakol, megőrülök tőle, de olyan cuki... gondolom később gond lesz vele... megoldjuk. Szóval az, hogy mit csinál mennyi idősen nem mindegy? A lényeg, hogy később szeressen, tiszteljen és őszinte legyen. Nyugi, nincs baj. Mi felnőttek sem rendelkezünk azonos képességekkel...
2009. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, dehogy rontottad el! Egy babát soha sem szabad összhasonlítani egy másikkal!!! Ezt nagyon fontos tudni. Az, hogy a barátnőd babája már tud néhány dolgot, amit a tiéd nem, azzal ne foglalkozz!Lehet, hogy két nap múlva már a tiéd is forogni fog, de lehet, hogy már holnap megfordul. 6 hónapos kora körül minden baba megtanulja azt, hogyan forduljon át. Lehet, hogy a te babád mást fog gyorsabban megtanulni, de az is lehet, hogy ő kicsit lustább.. nincs ezzel semmi baj. A hozzátáplálást se kötelező elkezdeni még a tápszeres babáknál se 6 hónapos korig, tehát ezzel se vagytok elmaradva.. az, hogy kicsit lazább még a kakija, az szerintem már nem gond, ha akarod, elkezdheted akár holnap is.. egyébként akkor érdemes igazán elkezdeni, a,okor a babán látod, hogy érdekli az evés. Valószínű, hogy a betegség megviselte és te is kicsit többet aggódtál a kelleténél, emiatt alszik inkább kézben (a babák nagyon megérzik, ha az anyukájuk bizonytalan). Próbáld meg szépen, finoman, főleg fokozatosan leszoktatni a kézben való alvásról. Esetleg fektesd a nagy ágyra és kis időre bújj hozzá, aztán néhány nap múlva már a kiságyba rakhatod és csak simogasd elalvás előtt. Meg fogja tanulni, hogy így is lehet aludni:)) Az, hogy az akaratát próbálgatja, csak annyit jelez, hogy nagyon okos, tudja, hogy mivel ér célt nálad:)) A szoptatással meg ne foglalkozz, már nem tudsz mit csinálni. A tápszeres babák is felnőnek, egészségesek, szépek és okosak lesznek. Szóval, fel a fejjel és azt nézd, mit tud már a babád és soha ne nézd, hogy másé mit tud! Mi felnőttek se vagyunk egyformák, így a babáink se lehetnek azok. Egyébként még a testvérek se egyformán fejlődnek:-))))4 gyerekes anyuka
2009. márc. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Olyan kedvesek vagytok! igyekszem megfogadni a tanácsokat!
2009. márc. 20. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!